Trumpas vizitas Lenkijos sostinėje Varšuvoje atvėrė plačias galimybes ne tik mokyti, bet ir mokytis. Varšuvos gyvybės mokslų universitetas (SGGW) yra vienas didžiausių ir seniausių žemės ūkio bei gamtos mokslų universitetų Lenkijoje. Jame pagal Erasmus+ programą visai neseniai lankėsi Kauno technologijų mokymo centro (Kautech) Energetikos skyriaus vedėja, profesijos mokytoja Dovilė Rudokaitė ir profesijos mokytoja-ekspertė Vilda Grybauskienė.
Pagrindinis universiteto miestelis įsikūręs pietinėje Varšuvos dalyje, Ursynovo rajone. Universitete yra 14 fakultetų ir modernus vandens tyrimų centras, atliekantis svarbų vaidmenį tiriant ir sprendžiant su aplinka susijusias problemas. Lankantis universiteto miestelyje džiugino ne tik šiuolaikiškai įrengtos laboratorijos ir mokymo erdvės, bet ir aplinką pagyvinantys spalvingi meno objektai. Jie ne tik taikliai atspindi įstaigos profilį, bet ir skatina svečius nusišypsoti.
Universitete mokosi apie 16 000 studentų ir dirba apie 1 200 akademinių darbuotojų, prisidedančių prie mokslinių tyrimų ir inovacijų kūrimo. Kautech atstovės turėjo progą apsilankyti laboratorijose, mokymo klasėse, susipažinti su naujausiais moksliniais tyrimais.
Vienas iš vizito akcentų buvo seminaras, kurį vedė D. Rudokaitė ir V. Grybauskienė. Jo metu pirmo kurso Geografijos programos studentai atliko vieno darnios plėtros tikslo analizę, ypatingą dėmesį skirdami vandens trūkumo priežastims ir pasekmėms, darbų saugai ir pan. Studentai aktyviai dalyvavo diskusijose, analizavo realius atvejus ir dalijosi savo įžvalgomis apie galimus sprendimus.
Be akademinių patirčių universitete buvo nutarta aplankyti ir vieną didžiausių ŠVOK (šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo) sistemų parodų, vykusią didžiausiame miesto parodų centre. Čia buvo pristatyti naujausi technologiniai sprendimai, inovatyvūs įrenginiai ir energijos taupymo strategijos. Šis vizitas dar kartą patvirtino, kad inžinerinės sistemos ir gebėjimas jas tinkamai parinkti bei sumontuoti yra neatsiejama šiuolaikinės statybų bei aplinkos apsaugos dalis, o šios specialybės aktualumas ir paklausa darbo rinkoje ateityje nemažės.
Pasak Kautech atstovių, vizitas suteikė daug vertingų įžvalgų ir parodė, kad universitetai ir profesinės mokyklos turi daugybę sąlyčio taškų. Bendradarbiavimas tarp aukštojo ir profesinio mokymo įstaigų gali atnešti abipusę naudą tiek studentams, tiek dėstytojams. Svarbiausia – nebijoti mokytis, keistis žiniomis ir mėgautis dalijantis patirtimi su kitais. Tokie vizitai skatina tobulėjimą, plėtoja bendradarbiavimo tinklus ir atveria naujų galimybių tiek akademinėje, tiek profesinėje srityje.