Spalio 16 d. Kauno technologijų mokymo centre (Kautech) vyko viešosios konsultacijos, skirtos 2025 m. valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų profesinio mokymo vietų skaičiui nustatyti. Mokymo centro ir skyrių vadovai su darbdaviais, žmonių su negalia interesams atstovaujančių asociacijų, nevyriausybinių organizacijų atstovais tikslino, kokių specialybių ir kvalifikacijų darbuotojų poreikis Kauno regione šiuo metu didžiausias, kaip pavyksta profesiją įgijusiems žmonėms įsilieti į darbo rinką, pasirinkti darbo vietą.
Diskusijoje dalyvavusių įmonių atstovai akcentavo didėjantį kvalifikuotų darbuotojų poreikį, kėlė klausimą, kodėl kvalifikaciją įgiję absolventai neskuba užimti laisvų kvalifikuoto darbo vietų. Kautech direktorius Paulius Čepas pritarė, kad ši problema vis dar egzistuoja, nors sprendžiama ne vienerius metus.
Absolventų įsidarbinimo apklausos, kurias atlieka Mokymo centras, yra parodžiusios, kad jie renkasi darbą įvertindami, ar darbo užmokestis konkurencingas. Pastebima, kad dažnai kitose nekvalifikuoto darbo pozicijose jis yra patrauklesnis, be to, jos reikalauja mažesnių fizinio darbo pastangų nei, pavyzdžiui, baldų gamybos ar transporto remonto sektoriuose. Be to, diskusijoje iškilo ir kita problema – absolventams ne visada patrauklūs įmonių siūlomų pareigybių pavadinimai.