Jau antrus metus Kauno technologijų mokymo centro Medienos apdirbimo skyriuje rengiami visuomenei atviri užsiėmimai „Pasigamink šeimos reikmėms“. Jų metu tėveliai su vaikais per kelias valandas gali pasigaminti namams reikalingų daiktų – pjaustymo lentelę, mentelę, pufą-dėžę, pasisiūti pagalvėlę ar kosmetinę. Skyriaus vadovas Vidmantas Norkus neabejoja, kad ši iniciatyva pasiteisina ir kviečia šeimas vėl registruotis į spalio 19 d. vyksiančias kūrybines dirbtuves.
„Dažniausi užsiėmimų dalyviai – mamos ir tėčiai su vaikais. Kviečiame į dirbtuves ateiti ir senelius su anūkais, bet kol kas senjorai iniciatyvos nerodo, – pajuokauja Medienos apdirbimo skyriaus vedėjas. – Medžio darbais ir siuvimu labiau susidomi mokyklinio amžiaus, bet tevėliai ar globėjai kartais atsiveda ir mažesnių, šešiamečių vaikučių. Manau, tai gera praktika, nes vaikas gauna progą nuo mažens prisiliesti prie įvairių veiklų, atsirinkti tai, kas jam patinka.“
Tokie užsiėmimai vertingi paaugliams, jau pradedantiems svarstyti, ką norėtų veikti ateityje. Profesijos mokytojai parodo dirbtuves, stakles, įrankius, medžiagas, papasakoja apie daikto gamybos procesą „nuo iki“, ko galima išmokti studijuojant šiame mokyklos skyriuje. V. Norkus neabejoja, kad tiesioginis prisilietimas prie medienos, prie darbų su audiniais leidžia vaikams geriau pažinti ir išbandyti save, pajusti, ar ši veikla jiems įdomi, ar ji juos traukia, o gal priešingai – visai svetima.
„Pasivaikščioję po Medienos apdirbimo skyriaus mokymosi dirbtuves ir klases, pabendravę su profesijos mokytojais, tėveliai ir globėjai, žinoma, ir patys vaikais turi progos sužinoti, ko čia mokoma, kokių įgūdžių galima įgyti. Tikime, kad kai kurie vaikinai ir merginos ateityje taps mūsų mokiniais, – neslepia lūkesčių skyriaus vadovas. – Pirmą kartą besilankantiesiems iš tiesų didelį įspūdį palieka mūsų mokymosi erdvės, CNC staklės ir kiti įrenginiai.“
Praėjusį pavasarį kelias valandas vykusių užsiėmimų metu šeimos gamino pjaustymo lenteles, menteles, tie, kas darbavosi su tekstile, pasisiuvo pagalvėlių, kosmetinių, viena mergaitė namo parsinešė savo rankomis pasiūtą lėlę. Nagingesnės ir vikriau dirbančios šeimos namams pasigamino net sėdmaišį, gultą šuniukui. Vis tik populiariausias gaminys, pasak V. Norkaus, buvo inkilas: „Matyt, todėl, kad tuo metu buvo pavasaris. Dabar tikriausiai daug kas norės lesyklėlės. Bet jeigu kam nors kils mintis susimeistrauti nedidelę spintelę ar pufą-dėžę vaiko kambariui, tokią svajonę tikrai padėsime įgyvendinti.“
Šeimos dažnai jau iš anksto apgalvoja idėją, o profesijos mokytojai pataria, kaip ją įgyvendinti, parodo reikalingas medžiagas, duoda įrankius. Užsiėmimų metu naudojamos nuo gamybos atlikusios medžiagos, tiek mediena, tiek tekstilė, kuriuos mokykla gauna, bendradarbiaudama su įvairiomis įmonėmis. Tokias pat medžiagas naudoja ir mokykloje besimokantys mokiniai. Tvarumas yra vienas iš strateginių mokyklos tikslų, tad jo siekiama visose veiklos srityse.
Kūrybiškumą ir norą išmokti ką nors nauja skatinanti iniciatyva žmonėms patinka, pripažįsta V. Norkus. Be to, užsiėmimas žmonėms nemokamas. „Neteko matyti nusivylusių dalyvių, – tvirtina jis. – Sumeistrauti daiktai gal ir nėra labai sudėtingi ar dideli, galbūt matyti, kad daryti ne profesionalo, bet visi išeina su geromis emocijomis. Ir tai mums labai svarbu.“
Registracija jau prasidėjo, tad norinčiuosius savo akimis pamatyti, kaip smagu pabuvoti Medienos apdirbimo skyriaus dirbtuvėse, pabendrauti su meistrais, padirbėti kūrybinėse dirbtuvėse ir namo parsinešti savo rankomis sumeistrautą gaminį, kviečiame registruotis.
Tai padaryti galite mobiliuoju įrenginiu nuskenavę QR kodą arba paspaudę ČIA.