Tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „STALIUS 2023“

  1. Pradžia
  2. Renginiai
  3. Tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „STALIUS 2023“

2023-03-23 Kauno technologijų mokymo centre vyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „STALIUS 2023“, kurį organizavo Kauno technologijų mokymo centro Medienos apdirbimo skyrius ir Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio mokymo centras. Konkurso dalyviai – profesinių mokyklų mokiniai, kurie mokosi pagal medienos apdirbimo sektoriaus staliaus/baldžiaus profesinio mokymo programas.

Kauno technologijų mokymo centro Profesinio mokymo medienos apdirbimo skyriaus vedėjas Vidmantas Norkus šiltai pasveikino susirinkusius dalyvius iš dešimties Baltijos šalių mokyklų. Konkurse dalyvavo mokiniai ir juos lydintys profesijos mokytojai iš Kauno technologijų mokymo centro, Vilniaus statybininkų rengimo centro, Panevėžio mokymo centro, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, taip pat svečiai iš Latvijos: Aizkraukles Profesionālā vidusskola, Rīgas Tehniskā koledža, Vidzemes Technologiju Un Dizaina tehnikums, svečiai iš Estijos: Rakvere Ametikool, Tartu Rakenduslik Kolledž, Tallinna Ehituskool.

Konkursą „Stalius 2023“ atidarė ir šiltus sveikinimo žodžius tiek dalyviams, tiek žiūrovams tarė Kauno technologijų mokymo centro direktorius dr. Paulius Čepas. Visus dalyvius su darbų saugos reikalavimais supažindino vyresnioji profesijos mokytoja Genė Rainienė.

Konkurse dalyvaujančių mokinių profesijos mokytojai buvo suburti į vertintojų komisiją. Jie šios komisijos pirmininku išrinko Kauno technologijų mokymo centro profesijos mokytoją Dovydą Palijanską. Pagal konkurso nuostatus vertintojai, gavę vertinimo lenteles su nustatytais vertinimo kriterijais, galėjo įvertinti tik kitų mokyklų būsimųjų stalių/baldžių gaminamą gaminį – staliuką. Buvo vertinama, kaip gaminys atitinka brėžinį, sujungimų/junginių kokybė ir tikslumas, paviršių kokybė, taisyklingas darbas rankiniais, rankiniais elektriniais įrankiais, darbo vietos organizavimas ir darbų sauga. 

Konkurso dalyviams atliekant konkursinę užduotį, mokytojai neformaliai bendravo tarpusavyje, galėjo aptarti rūpimus klausimus, diskutuoti apie švietimo sistemos problemas, skirtumus ir panašumus jų ugdymo įstaigose.

Komisijos pirmininkui susumavus kiekvieno komisijos nario vertinimo rezultatus pagal nustatytus vertinimo kriterijus ir išvedus aritmetinį vidurkį, paaiškėjo šio konkurso nugalėtojai:

I vieta – mokinys Rainer Jahhu (profesijos mokytojas Kalle Viira) iš Tartu Rakenduslik Kolledž (844 taškai);

II vieta – mokinys Arne Volkov (profesijos mokytojas Kalle Palts) iš Tallinna Ehituskool (748 taškai);

III vieta – mokinys Dominykas Bacevičius (profesijos mokytojai Dovydas Palijanskas, Jonas Jasinskas) iš Kauno technologijų mokymo centro (742 taškai).

Nuo nugalėtojų visai nedaug atsiliko ir kiti dalyviai: Alberts Spilva (profesijos mokytojas Mihails Stepanovs) iš Rīgas Tehniskā koledža, Edgars Kristians Prokofjevs (profesijso mokytojas Andrejs Šimanajevs)  iš Vidzemes Technologiju Un Dizaina tehnikums, Patriks Borovskis iš Aizkraukles Profesionālā vidusskola (profesijos mokytojas Janis Madžulis), Pijus Tautkevičius (profesijos mokytojas Donatas Lubys) iš Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, Arleks Feklistov (profesijos mokytojai Tõnu Suurkaev and Riho Mäe) iš Rakvere Ametikool, Tadas Janionis (profesijos mokytojas Celestinas Daukantas) iš Panevėžio mokymo centro, Benas Matulis (profesijos mokytojas Vidmantas Šimakauskas) iš Vilniaus statybininkų rengimo centro.

Visiems konkurso „Stalius 2023“ dalyviams įteiktos atminimo dovanėlės ir padėkos raštai, o konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais medienos apdirbimo įrankiais: medienos pjovimo staklėmis, akumuliatoriniu suktuvu, elektriniu siaurapjūkliu – prizais, kuriuos galės panaudoti savo darbuose, bei Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro įteiktais I, II ir III laipsnio diplomais.

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas A.Stankevičius paskelbė ir apdovanojo dar tris dalyvius, nominuotus kaip organizuočiausius, darbščiausius, atkakliausius.

Organizatoriai dėkoja Kauno technologijų mokymo centro anglų kalbos vyresniajai mokytojai Rimai Mažeitavičiūtei už konkursinių dokumentų vertimą bei vertėjavimą renginio metu, o Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centrui – už pagalbą organizuojant tarptautinį profesinio meistriškumo konkursą „STALIUS 2023“. 

 

 

Violeta Ašmontienė, profesijos mokytoja ekspertė