Naujos profesinės patirtys Ispanijoje

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Naujos profesinės patirtys Ispanijoje

Naujos profesinės patirtys Ispanijoje

 

Kauno technologijų mokymo centro profesijos mokytojai Darius Kazlauskas bei Kęstutis Aleksandravičius vasario 5-9 d. dalyvavo darbo stebėjimo vizite IES LAS ESPENETAS profesinėje mokykloje Orihueloje, Ispanija pagal „Erasmus+“ programą.

Visų pirma, reikėtų paminėti, jog pastaroji mokykla yra naujas mūsų centro partneris, su kuriuo žadame bendradarbiauti informacinių technologijų ir ekspeditorių mokymo programų srityje.

Pačioje vizito pradžioje, kuruojami projektų vadovo Gaspar ir anglų kalbos mokytojo Jose Fernando, susipažinome su institucijos edukacinėmis erdvėmis ir dauguma pedagoginio personalo. Ispanų kolegos iškart nustebino savo pasiruošimu vizitui rodydami plakatus  bei žemėlapius lietuvių kalba.

Kartu su kolega turėjome galimybę lankytis daugelyje pamokų, nepaisant vien siauros savo vizito edukacinės srities. Stebėjome informacinių technologijų (programavimo, IT saugumo), anglų kalbos, specialybės anglų kalbos logistikos mokiniams, verslumo pamokas.

Pamokų stebėjimo metu įsitikinome, jog mūsų kolegos yra gerai susipažinę su skirtingais dėstymo metodais. Kadangi pamokose sutikome nemažai imigrantų mokinių, pilnai supratome ir palaikėme komandinio darbo principus. Tokiu būdu išvengiama psichologinės įtampos ir vienišumo jausmo. Pačios IES LAS ESPENETAS mokyklos specifika leido suprasti, jog imigrantų integracija yra tikrai nelengva: tenka mokytis dvi kalbas vienu metu t. y. valensiečių ir ispanų.

Pamokose sietinose su logistika prisideda dar ir anglų kalba. Anglų kalbos mokytojai parodė keletą programėlių, kuriomis jie naudojasi pamokų metu. Visada labai šaunu, kai ne tik stebi pamokas, bet ir jose aktyviai dalyvauji. Su kolega Kęstučiu patapome mokiniais ir užėmėme pirmąsias vietas logistikos klausimynuose.

IT pamokos buvo labai svarbios, kadangi ispanų mokiniai pateikė savo prezentacijas anglų kalba. Mokytojai, savo ruožtu, naudoja dvikalbystę, kad išaiškintų problematines situacijas.

Svarbiausia tokių vizitų dalis yra patirti tai ko niekada nesi daręs savo paties pamokose. Ir kas būtų pamąstęs, jog Lego kaladėlių naudojimas net ir su suaugusiais žmonėmis gali padėti atskleisti praktiškai bet kurios temos subtilybes. Ačiū kolegei Belen už malonų atradimą!!!!

Mokytojai yra ir savo šalies ambasadoriai. Maloniai pakviesti davėme interviu mokyklos radijo stočiai . Papasakoję apie Lietuvą , skatinome ispanų mokinius mesti į šoną stereotipus  bei naudotis europinėmis programomis atrandant naujas kultūras ir profesines galimybes.

Diskutavome su profesijos mokytojais atsakingais už mokyklos ir darbdavių bendradarbiavimą. Mūsų ispanų kolegos dalinosi savo patirtimi praktikos vietų savo mokiniams paieškos srityje. Susitarėme , jog 2024 rudenį jie priims 2 mūsų mokinius praktikai.

 

Nors Orihuela ir mažas miestelis, bet ypatingai svarbus kiekvienam ispanui, nes čia gimė vienas žymiausių poetų Migelis Hernandezas. Daugelis gatvių alsuoja juo. Kaip ir daugelis Ispanijos regionų , šis taipogi neapsieina be viduramžių festivalių, futbolo ir dainų.

Erasmus+ programos dėka patobulinome savo užsienio kalbos, profesines  bei bendrakultūrines žinias. GRACIAS!!!