Kauno technologijų mokymo centre atidaryti trys modernūs sektoriniai praktinio mokymo centrai

  1. Pradžia
  2. Renginiai
  3. Kauno technologijų mokymo centre atidaryti trys modernūs sektoriniai praktinio mokymo centrai

Kauno technologijų mokymo centre atidaryti trys modernūs sektoriniai praktinio mokymo centrai

 

Daugelį metų technologinio profilio profesinio mokymo centras Kaune ir jo prieigose į naujus metus žengia kaip moderniausias ir didžiausias Kauno regione inžinerinio profilio technologijų mokymo centras. Siekiant suteikti mokymo centrui šiuolaikišką, patrauklų žvilgsnį, ir kad besilankančiųjų lūpose skambėtų trumpesnis, lengvai įsimenamas ir atpažįstamas žodis, nuspręsta vadinti Kautech. Prasmingai bendradarbiaudamas ir subūręs skirtingo tipo švietimo ir verslo institucijas, Kautech’as atsinaujino ir atidarė tris sektorinius praktinio mokymo centrus: Statybos, Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų bei Variklinių transporto priemonių remonto praktinio mokymo centrą.

2024 m. sausio 25 d. Kauno technologijų mokymo centras kartu su  Kaunas „Education Star Alliance“ kvietė į netradicinį sektorinių centrų atidarymo renginį „SKRYDIS SU KAUTECH“. Pagrindinis renginio akcentas – inscenizuotas skrydis lėktuvu. Dalyviai galėjo atrasti informaciją apie skrydžius pagal savo kelionės kryptį: atvykimo/išvykimo laikus, skrydžių numerius bei kitą svarbią informaciją. Renginio vedėjas, režisierius, aktorius Tomas Ebrėderis ruošė renginio dalyvius saugiam skrydžiui, atlikdamas įvairiapusišką skrydžio patikrą per sektorinių praktinio mokymo centrų ašis. Kompozitorių Andriaus Stakelės ir Donato Paužuolio sukurti garsiniai ir vizualiniai efektai renginio dalyviams leido pajusti tikro skrydžio patirtį.

Renginyje dalyvavo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, švietimo įstaigų, įvairių įmonių  atstovai viceministrai: Agnė Kudarauskienė, Justas Nugaras ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Julius Jakučinskas, kurie pasidžiaugė Kauno technologijų mokymo centro augimu, galimybėmis bei profesinio mokymo prestižo didinimu ir kad mūsų Centras atliepia darbo rinkos poreikius ruošiant aviacijos srities specialistus.

Anot UAB „Baltijos automobilių diagnostikos sistemos“ direktoriaus Pauliaus Mačerinsko, šis sektorinių centrų atidarymas aktualus dėl keleto  priežasčių: „Įsigijus naujausią įrangą, bus aktualu jau besinaudojančioms tokio tipo įmonėms – praktika rodo, jog gamyboje kartais kylančių iššūkių pavyktų išvengti bei įrangos našumą padidinti, jeigu būtų laiku užkamšomos specifinių techninių žinių bei įgūdžių spragos atėjusiems naujiems specialistams“. UAB „Festo” atstovas Rimvydas Kisielius pasidžiaugė, kad Kautech žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis ir inovacijomis, ir kad galėjo prisidėti prie mechatronikos bazės įrengimo mūsų Centre. Kauno technologijų mokymo centro tarybos (kolegialaus valdymo organo) pirmininkė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos atstovė, vykdančioji direktorė Reda Stankevičienė, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos (LMVA) prezidentas, Kauno KTU inžinerijos licėjaus direktorius, Dainius Žvirdauskas pasidžiaugė švietimo įstaigų bendradarbiavimu Kauno regione ir visoje Lietuvoje atliepiant visuomenės poreikius.

Direktorius dr. Paulius Čepas sveikinimo kalboje didžiavosi sinergija tarp mokymo įstaigų ir ugdymo, verslo organizacijų, kuri leidžia įgyvendinti didžiuosius tikslus ir siekius bei tobulėti kartu su Kaunas Education Star Alliance. „Virsmas į Kauno technologijų mokymo centrą mums tapo natūralaus augimo pradžia. Kurdami modernizuotų sektorinių centrų viziją, ieškojome savo tapatumo, diskutavome su bendruomene ir verslo partneriais, kūrėme bendrą koncepciją norėdami visuomenei parodyti, kad švietimas stengiasi neatsilikti nuo technologinių proveržių privačiame sektoriuje. Norintiems įgyti profesiją sudaromos visos sąlygos mokytis realioje darbo vietoje ir įgyti būtent tas kompetencijas, kurių reikia darbdaviui, naudotis moderniausia profesinio mokymo infrastruktūra, taip pat įmonių specialistai gali gilinti savo žinias ir įgūdžius technologijų srityje“ – pasakojo direktorius dr. Paulius Čepas.

Variklinių transporto priemonių remonto sektorinis praktinio mokymo centras – moderniausias Lietuvoje, jo renovacijai skirta per 5 mln. eurų iš Europos Sąjungos fondų lėšų. Modernizuotos ne tik Centro patalpos, bet ir įsigyta naujausia praktinio mokymo įranga, profesinio mokymo procesas skaitmenizuotas kompiuterizuotas ir robotizuotas.

Dr. Pauliaus Čepo teigimu, renovuojant centrą lankytasi ir Lietuvos, ir užsienio profesinio mokymo įstaigų centruose, domėtasi gerąja praktika. Mūsų centro variklinių transporto priemonių remonto sektoriniame praktinio mokymo centre praėjusiais metais įkurtos laboratorijos, skirtos automatinių sistemų mechatronikų modulinei profesinio mokymo programai įgyvendinti, kuriose yra galimybė mokytis ir elektrikų profesinių mokymo programų. Atnaujinta hibridinių variklinių transporto priemonių laboratorija, skirta transporto priemonių remontininkų programų įgyvendnimui.  Naujai įkurtos orlaivių remonto mokymo dirbtuvės, kuriose aviacijos pagrindų gali įgyti orlaivių remontininkai. Metalo apdirbimo staklininkų profesinio mokymo programų mokiniai nuo šiol taip pat galės įgyti naujų įgūdžių su modernia metalo apdirbimo įranga. Statybos sektorinio praktinio mokymo centre siekiama modernizacijos. Todėl dabar modernizuotos ne tik centro patalpos, bet ir įsigytos naujausios profesinio praktinio mokymo rengimo įrangos, o profesinio mokymo procesas kompiuterizuotas šiuolaikinėmis staklėmis, mechanizuoto dažymo simuliatorium ir kt.

Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio mokymo centras taip pat neatsilieka nuo šiuolaikinių tendencijų ir, sėkmingai bendradarbiaujant su verslu, praėjusių metų rugsėjį prasidėjo naujas partnerystės etapas – duris atvėrė „Woodwinner Academy“, kurioje medienos pramonės įmonių specialistai gilins savo žinias ir įgūdžius medienos apdirbimo technologijų srityje.

Centras ne tik moko mokinius, bet ir ugdo jų asmenybes, todėl yra svarbu, jog šis ugdymas vyktų tinkamoje, modernioje aplinkoje. Į tokios aplinkos sąvoką įeina ne tik dalykai, susiję su mokymosi procesu, popamokine meno, sporto veikla, tačiau ir gyvenimo sąlygos, kurios skatintų mokinius bendradarbiauti, padėtų susikoncentruoti mokymosi metu ar atsipalaiduoti grįžus po pamokų. Todėl atsižvelgdamas į šiandienos mokinių poreikį gyventi ir mokytis šiuolaikiškose erdvėse, Kautech dar 2020 metais pradėjo bendrabučio atnaujinimo darbus, kuris iš seno mokomojo korpuso virto šiuolaikišku ir moderniu bendrabučiu. Atnaujintas daugiau nei 4,8 tūkstančių kvadratinių metrų ploto bendrabutis gali pasiūlyti 8 dviviečius, 26 triviečius, 32 penkiaviečius kambarius, kurie talpins iki  250 mokinių. Kambariuose gyvenantys mokiniai gali naudotis bendra virtuvėle ir atskirai kambariuose esančiomis asmens higienos patalpomis.

Sektorinio praktinio mokymo centro pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad besimokantieji, naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir profesijai reikalinga įranga, įgytų darbo rinkos poreikius atitinkančius praktinius gebėjimus.