Super montuotojai Kautech‘e – 2023

  1. Pradžia
  2. Renginiai
  3. Super montuotojai Kautech‘e – 2023

Tarptautinės parodos  „Supernamai 2023” metu spalio 29 dieną vyko Lietuvos santechnikos montuotojų čempionatas. Pasak parodos organizatorių, užsienio statybų ir inžinerijos parodose (Ukraina, Italija, Vokietija ir kt.) prieš pandemiją vykdavusios montuotojų varžybos sulaukdavo didžiulio dėmesio. Parodos „Supernamai“ organizatoriai taip pat tokias varžybas organizuoja mūsų šalyje jau ketvirtą kartą  ir tai jau tapo gražia tradicija. Šiais metais čempionate dalyvavo 19 dalyvių, finaliniame etape varžėsi 10 profesionalių santechnikos montuotojų, tarp kurių buvo ir du mūsų mokyklos mokiniai: būsimasis šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų montuotojas Svajūnas Kluonis, užėmęs čempionate 9- ąją vietą, atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojas pirmojo kurso mokinys Mintvidas Vainilavičius – 7-osios vietos laimėtojas.

Vaikinams diena buvo pilna išbandymų: praėję kvalifikacinį etapą ir surinkę pakankamą skaičių balų, jie buvo tarp 10 geriausiųjų montuotojų ir rungėsi praktinėse užduotyse, kurias čempionatui organizuoja TECE Balticum, DANFOSS, GRUNDFOS, HL ir ŠILPUTA.

Užduotys buvo įvairiapusiškos ir reikalaujančios profesinių žinių: Potinkinių modulių montavimas, vandentiekio sistemos montavimas, TECE flashpoint pneumatinės vandens nuleidimo plokštelės sumontavimas, naujosios Danfoss Icon2 sistemos sukonfigūravimas su automatiniu grindinio šildymo ir vėsinimo valdymu, cirkuliacinio siurblio parinkimas naudojantis išmaniąją Grundfos programėlę „Grundfos Go“, sukomplektuoti ir surinkti vandens surinkimo trapą pagal pateiktą gaminio techninį aprašymą, šildomų grindų kontūro įrengimas Thermofloor sistemoje.

Džiaugiamės mokinių sėkme ir žiniomis bei įgūdžiais. Jiems mokslo metai dar tik prasidėjo, o jie jau laimėtojai ir gali rungtis vienoje arenoje su  profesionaliais montuotojais.