Transporto skyriaus moksleivių patirtis Suomijoje, Espoo – „Omnia“

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Transporto skyriaus moksleivių patirtis Suomijoje, Espoo – „Omnia“

2023 m. balandžio 17 d. –  gegužės 12 d. Kauno technologijų mokymo centro, transporto skyriaus, transporto priemonių remontininko mokymo programos trys moksleiviai: Justas Vikšraitis, Justinas Savickas ir Linas Leškys, dalyvavome „Erasmus+“ projekte ir buvome išvykę įgyti tarptautinės patirties į Suomiją.

Kadangi važiavome automobiliu, mūsų kelionė prasidėjo dviem dienomis anksčiau, kad spėtumėme laiku atvykti į Suomiją. Iš Kauno keliavome tiesiai į Taliną, o kitos dienos ryte keltu kėlėmės į Helsinkį.

Apsigyvenome nedideliame miestelyje Kirkkonummi, kuris buvo apsuptas gražaus suomiško kalvoto reljefo ir nuostabios gamtos.

Pirmąją vizito dieną aplankėme Espoo mieste esančią mokyklą „Omnia“, kurioje mus šiltai pasitiko mokytojai. O po pietų pertraukos keliavome apžiūrėti darbo vietų, kuriose mokiniai atliko praktiką. Taigi antrąją vizito dieną jau žinojome, kuriose įmonėse dirbsime likusį laiką.

Vienas iš mokinių dirbo „BMW Bavaria“, o kiti du VW „K-auto“ servisuose. Buvo labai įdomu pamatyti, kaip atrodo šių garsių automobilių gamintojų serviso sąlygos ir darbuotojų darbo diena. Atlikome įvairiausius darbus nuo ratų keitimo iki pavarų dėžės remonto ir net smulkių variklio remontų. Praktikos metu servisuose niekada nelikdavome vieni, nes buvome prižiūrimi be galo draugiškų ir šiltų mentorių, kurių dėka buvo daug lengviau susipažinti su visu automobilio techninės priežiūros ir remonto ciklu atvykus automobiliui į servisą. Pagal kliento nusiskundimus ir automobilio patikros rezultatus šalindavome gedimus, esant poreikiui, atlikdavome techninę priežiūrą.

Laisvalaikį praleisdavome keliaudami ir tyrinėdami Suomijos gamtą, kuri tikrai kėlė didžiulę nuostabą, kartais net atimdama žadą. O Helsinkis bei Espoo sužavėjo savo kultūrine įvairove.

Apibendrindamas galiu drąsiai teigti, kad laikas, kurį praleidome Suomijoje, buvo be galo geras. Šio projekto metu įgavome praktinės patirties, pasisėmėme naudingų žinių, kaip dirbama su oficialių atstovų įranga bei kokios jos galimybės, o taip pat išgyvenome daug gražių akimirkų. Susipažinome su Suomijos švietimo sistema ir pamatėme bei savo rankomis patyrėme, kaip dirbama automobilių atstovybių servisuose: darbo vietose naudojomės diagnostine įranga, duomenų bazėmis, spec. įrankiais. Pagilinome savo gebėjimus bendrauti anglų kalba ir susipažinome su nuostabiais žmonėmis, tiek mokykloje, tiek ir visą mėnesį mus priėmusiose įmonėse. Patobulinome savo praktinius gebėjimus transporto priemonių remontininko srityje, bendravimo įgūdžius ir patyrėme įvairiausių linksmų nutikimų.

Už šią galimybę ir organizuotumą norime padėkoti „Erasmus+“, Kauno technologijų mokymo centrui, Espoo „OMNIA“ mokytojams ir personalo darbuotojams, Suomijos „BMW“ ir „VAG“ grupės automobilių oficialių atstovybių darbuotojams, kurie prisidėjo prie mūsų išvykos organizavimo, parodė pasitikėjimą mumis, patardavo, atsakydavo į kiekvieną rūpimą klausimą. Taip pat dėkingi esame ir mūsų artimiesiems, kurie namuose kantriai laukė mūsų sugrįžtančių. Tai, ką per mėnesį patyrėme, išliks visam gyvenimui.

 

Justas, Justinas, Linas

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.