Mobilumo vizitas Latvijoje, Cėsio mieste

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Mobilumo vizitas Latvijoje, Cėsio mieste

Balandžio 30 – gegužės 26 dienomis mes, Medienos skyriaus mokiniai Edgaras, Giedrius ir Alanas praleidome Latvijoje, jaukiame Cēsis miestelyje, „Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola“ mokykloje. Mūsų stažuotė nuo pradžios iki pabaigos buvo suplanuota Erasmus+ koordinatorės ir manome, jog programą įvykdėme. Taigi, sekmadienį atvykome į Rygą, o iš Rygos keliavome į Cēsį,  apsigyvenome Airbnb “Tomas apartment”, kurie yra netoli Žirgo kalno. Apsigyvenome ten, nes mokyklos bendrabutis jau buvo pilnas ir negalėjo mūsų priimti.

Į mokyklą keliaudavome pėsčiomis arba važiuodavome dviračiais, kuriuos davė mokykla. Važiuoti trukdavo apie 20 minučių, o eiti 40 minučių. Mokykloje  supažinome su mūsų specialybės mokiniais, kurie buvo labai draugiški, mus globojo, rūpinosi, kartu su mumis dirbo, nes buvo sudarytos bendros grupės. Stažuotės metu turėjome atlikti įvairius darbus: langų rėmų darymas,  baldų plokščių pjaustymas ir paruošimas.

Tris savaitės dirbome kompanijoje “Ewart Woods”, kurioje daug ko naujo išmokome,  pagerinome savo įgūdžius. Pirmą savaitę pradėjome dažyti lentas ir statyti tvorą. Lauko pavėsinėje pastatėme sieną, kad pertraukų metų darbuotojai galėtų ramiai, netrukdomi pailsėti, kad būtų užtikrintas jų privatumas.

Kitas dvi savaitės dirbome dirbtuvėse. Kiekvienas iš mūsų gavome skirtingus darbus, tokius kaip frezavimas, klijavimas, dažymas, glaistymas, metalo ar medienos gręžimas.

Laisvalaikiu susipažinome su Cesiu. Cēsis – nedidelis miestas Latvijos šiaurinėje dalyje, Vidžemėje, vaizdingose apylinkėse, Gaujos nacionalinio parko teritorijoje, Gaujos upės kairiajame krante, prie Rygos-Valgos geležinkelio linijos. Cēsis nuo Rygos nutolęs 81 km. Iš jo nesunku nukeliauti į sostinę Rygą traukiniu ar autobusu. Tuo pasinaudoję, laisvomis dienomis mes nuvykome aplankyti Rygą ir Jūrmalą. Per visą praktikos  laikotarpį mes Cesį apvaikščiojome pėsčiomis.  Pamatėme gražiai sutvarkytą Cēsio miesto centro parką. Čia miestiečiams ir svečiams įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, vaikų žaidimo aikštelės, treniruokliai, teniso, krepšinio ir kitų sporto žaidimų aikštelės, kavinės,  fontanai. Apžiūrėjome Europoje geriausiai išlaikytą Cēsio pilį, kuriai yra 800 metų. Iš tolo pamačius, ji atrodė labai įspūdingai ir ruošėmės ją apžiūrėti iš vidaus, bet taip ir nepasisekė.

Apžvelgiant į mūsų Erasmus+ programos praktiką, galima teigti, kad dalyvavimas šioje programoje buvo naudingas tiek profesine, tiek kultūrine prasme.  Įgijome neįkainojamą patirtį, kuri mums pravers ateityje. Taip pat liko puikūs prisiminimai bendraujant ir bendradarbiaujant su Cēsio ,,Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola“.

 

 

Edgaras, Alanas ir Giedrius

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.