Tarptautinė patirtis Prancūzijoje

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Tarptautinė patirtis Prancūzijoje

 

Kauno technologijų mokymo centro profesijos mokytojai Vidmantas Norkus ir Violeta Ašmontienė balandžio 24-28 dienomis pagal „Erasmus+“ programą dalyvavo darbo stebėjimo vizite Prancūzijoje, „Lycée des Métiers de la Montagne“, Saint Michel de Maurienne miestelyje esančioje mokykloje.

Mus, lygumų žmones, dar vykstant pas partnerius pakerėjo kalnų grožis: dairėmės pro langus stebėdami besikeičiantį Alpių peizažą, stengdamiesi įsiminti kiekvieną vaizdą. Snieguotos Alpių viršukalnės švietė ir pro viešbučio langus.

Mūsų laukė tarptautiniai partneriai Prancūzijos armijos generolo ir radijo pionieriaus Gustavo Augusto Ferrie, kuris ir gimė šiame miestelyje, vardu pavadintoje mokymo įstaigoje. Vizito metu susipažinome su mokykla, praktinio mokymo dirbtuvėmis, edukacinėmis erdvėmis, mokytojais, mokiniais, kurie netrukus stažuotei atvyks į mūsų centrą. Būtent mokiniai Sophie ir Vincent šio vizito metu tapo mūsų gidais. Jie pristatė dažytojų dirbtuves, supažindino su savo atliktais darbais, papasakojo apie mokymąsi šioje mokykloje. Turėjome galimybę stebėti skirtingų specialybių grupių praktinius užsiėmimus, buvome supažindinti su pamokos veiklų organizavimo principais, vėliau praktinio mokymo užsiėmimus aptarėme su mokytojais. Išgirdome apie jų mokymo įstaigoje labai įdomiai apjungtas mokymo programas – kalnų instruktoriaus–mūrininko, elektriko–keltuvo mechaniko… Besimokantieji įgyja vieną specialybę žiemos periodui, o kitą – vasarai, todėl gali derinti savo veiklas ir rasti darbą įvairiu metų laiku. Bendraudami su mokytojais atkreipėme dėmesį, koks didelis dėmesys yra skiriamas pasiruošimui pamokai, užduoties išaiškinimui, darbo kokybei ir saugai darbe.

Su mokyklos direktore, skyriaus vadovu ir Erasmus+ komanda detalizavome jų mokinių mobilumo veiklas birželio mėnesį pas mus.

Dieną praleidome „Alpexpo“ parodoje Chamonix mieste. Tai specializuota paroda, kurioje įvairios įmonės pristatė savo gaminius, technologijas, įrangą, paslaugas, skirtus kalnų turizmui. Parodoje labiausiai domėjomės įvairiais medienos gaminiais ir gabionų įrengimu.  „Javaux Laithier Granulat“ įmonės stende išsamiai susipažinome su jų taikoma gabionų įrengimo technologija.

Susidarėme įspūdį, kad visa bendruomenė tai Savojos krašto patriotai, besididžiuojantys savo krašto pasiekimais, kultūra, papročiais, istorija. Kalnuose anksti temsta, saulę greitai paslepia trijų kilometro aukščio viršukalnės. Vakarais visai nesinorėdavo grįžti į viešbutį, todėl aplankėme keletą aplinkinių miestų. Pasivaikščiojome po Ansi, Aukštutinės Savojos departamento centrą su viduramžius menančia  pilimi, dar vadinamą gražiausiu Prancūzijos kaimeliu. Nepravažiavome ir pro Eks le Beną, žinomą dar nuo romėnų laikų, kuriame mirė ir buvo palaidotas Lietuvos valstybės veikėjas Ernestas Galvanauskas. Pervažiavome daugybę įvairaus ilgio tunelių. Ilgiausi buvo Frėjaus (ilgis 12,87 km), ir Montblano (ilgis 11,6 km) jungiantys Italiją su Prancūzija, nes į projektą atskridome ir išskridome iš Turino miesto, esančio Italijoje.

Džiaugiamės čia pabuvoję, susipažinę su Prancūzijos švietimo sistema, profesiniu mokymu „Lycee Professionel General Ferrie“, Saint Michel de Maurienne miesteliu ir šiltai bendraujančiais šio krašto žmonėmis. Šis vizitas suteikė galimybę detaliau susipažinti su viena iš Prancūzijos profesinio mokymo įstaigų. Bendraudami su mokytojais ir mokiniais, pagilinome anglų kalbos žinias, o laisvalaikiu susipažinome su aplinkiniais miestais ir didingais Alpių kalnais.

 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą

 

Profesijos mokytojai Violeta Ašmontienė ir Vidmantas Norkus