Profesinė stažuotė Nyderlanduose – realiose praktikos vietose!

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Profesinė stažuotė Nyderlanduose – realiose praktikos vietose!

Šių metų kovo 13 d. – balandžio 7 d. mūsų komanda: Linas, Kajus, Tomas ir Dilmantas, dalyvavome Erasmus+ projekte ir buvome išvykę atlikti praktikos į Nyderlandų Karalystę. Esame būsimieji Transporto priemonių remontininkai, todėl vykome semtis patirties į Goudos miesto, ,,mboRijnlan“ profesinę mokyklą, kurioje rengiami tokio paties profilio meistrai kaip ir mes.

Šio mobilumo metu galėjome išplėsti savo profesines kompetencijas, susipažinti su Nyderlandų švietimo sistema ir transporto priemonių remonto bei diagnostikos subtilybėmis tiek mokykloje, tiek įmonėse, kuriose remontuojami garsių gamintojų automobiliai. Taip pat pagerinom anglų kalbos įgūdžius, tarptautinio bendravimo kultūrą. Susipažinome su daugybe įvairių žmonių, kurie mus itin šiltai priėmė ir rūpinosi viso vizito metu. Esame be galo dėkingi ir laimingi, nes mėnesio trukmės stažuotė svečioje šalyje neprailgo, o patirtys ir emocijos, kurias parsivežėme iš Olandijos, išliks visam gyvenimui.

Taigi, šiek tiek papasakosime apie tai, kaip mums sekėsi ir ką nuveikėme per visą mobilumo laikotarpį.

Mūsų atvykimas į Goudos miestą prasidėjo nuo pažinties su ,,mboRijnlan“ profesine mokykla ir mokytojais. Mums aprodė įvairias dirbtuves ir technologinę įrangą, su kuria buvome supažindinti ir apmokyti naudotis. Pirmomis dienomis gavome visą informaciją apie darbų saugos reikalavimus, vidines taisykles ir kur mums reikėtų kreiptis, jeigu įvyktų kažkas nenumatyto.

Taip pat buvome apgyvendinti nuostabioje vietoje, kur aplinkui tvyrojo ramybė ir gamta bei gavome savo naujas transporto priemones – dviračius, kuriais naudojomės kiekvieną dieną.

Po pirmos pažintinės savaitės mokykloje, buvome paskirti į įmones, kuriose dirbome likusį mobilumo laiką. Mus išskirstė po du, todėl vieni vykome į ,,Hyundai“, o kiti – į ,,Toyota“ servisus. Patirtis šių garsių automobilių gamintojų įmonėse buvo tiesiog neįkainojama, kadangi buvome labai šiltai priimti ir turėjome nemažai laiko savarankiškai atlikti automobilių remonto bei priežiūros darbus. O darbų diapazonas buvo labai platus: nuo alyvos bei filtrų keitimo iki kompiuterinės diagnostikos bei elektros komponentų gedimų šalinimo. Visos praktikos metu mus prižiūrėjo priskirti mentoriai, kurie ne tik paskirdavo darbus, bet ir duodavo naudingų gyvenimiškų patarimų ar tiesiog stengėsi mums užtikrinti geriausias darbo sąlygas.

Tarp darbų ir poilsio buvo papildomų išvykų ar susitikimų su mus priėmusiais mokytojais. Turėjome pažintinę ekskursiją po Goudos apylinkes bei buvome pakviesti pietų pas vieną iš praktikos mokytojų. Laisvu laiku šiek tiek keliavome po Olandiją traukiniais. Šioje šalyje puikiai išvystyta geležinkelių infrastruktūra, todėl nuvažiuoti iki pagrindinių miestų, tokių kaip Amsterdamas ar Roterdamas, itin paprasta, gana pigu ir greita.

Apibendrinant, tai mūsų ketveriukė puikiai praleido laiką. Daug naujų patirčių bei įspūdžių, patobulinti profesiniai bei asmeniniai įgūdžiai. Viskas buvo puikiai suorganizuota, sudėliota, todėl sakome nuoširdų AČIŪ „Erasmus+“,  Kauno technologijų mokymo centrui ir visiems tiems, kurie prisidėjo prie mūsų tarptautinės praktikos Nyderlanduose.

 

Indrė Adomaitienė

profesijos mokytoja

 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.