Projektinis susitikimas fiordais garsėjančioje Norvegijoje

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Projektinis susitikimas fiordais garsėjančioje Norvegijoje

2023 m. balandžio 17–21 dienomis mokiniai Nedas Grabauskas ir Aidas Gaviniauskas su mokytojomis Laima Dzedravičiene, Kristina Karosevičiene ir Danguole Mačiulaitiene, dalyvavo „Tvarių darbo vietų organizavimas profesinėje mokykloje“  susitikime Norvegijoje. Tai buvo penktasis projekto dalyvių susitikimas.

Pirmą susitikimo dieną iš Bergeno autobusu keliavome į Knarvik‘o miestą, kur randasi Knarvik videregående skole. Susitikimo dalyvius pasveikino mokyklos projektų vadovas Patrick D’Incan ir Rīgas Valsts Tehnikums  projektų vadovė Arita Ošiņ iš Latvijos. Po susitikimo darbotvarkės aptarimo mokiniai rinkosi bendriems pusryčiams, o mokytojai diskutavo apie skaitmenizacijos pliusus ir minusus. Po pusryčių mokiniai pristatė popieriaus mažinimo veiksmus savo mokyklose ir skaitmeninių priemonių naudojimą. Vėliau tiek mokytojai, tiek mokiniai buvo suskirstyti į mišrias grupes, kuriose iš makaronų ir zefyrų statė bokštus. Po veiklų mokyklos atstovai parodė praktinio mokymo dirbtuves, teorijos klases, mokinių poilsio erdvę.

Antrą susitikimo dieną Knarvik videregående skole  mokytojai ir mokiniai papasakojo apie jų mokykloje naudojamas nuotolinio mokymosi platformas, ugdymo procese naudojamas elektronines knygas, taip pat kaip atliekama praktinio mokymo įmonėse stebėsena. Po pietų sėdome į mokyklinius autobusus ir vykome į salą, kurioje neformalioje aplinkoje  praleidome dvi dienas.

Trečią ir ketvirtą susitikimų dienas, mokiniai atliko praktines užduotis: plaukė valtimis ir rinko šiukšles, vėliau pasakojo apie jų kilmę, antro jų panaudojimo galimybes. Taip pat ruošė pristatymus grupėse apie skaitmenizacijos privalumus ir trūkumus. Laisvu laiku nuo praktinių veiklų mokiniai – žvejojo, žaidė tinklinį, golfą. Ketvirtadienio popietę visiems dalyviams buvo įteikti susitikimo pažymėjimai.

Penktadienio ankstų rytą sėdome į valtis ir per rūką plaukėme į krantą, kur mūsų laukė Knarvik videregående skole autobusas, ir vykome į Bergeno oro uostą. Su liūdesiu atsisveikinome su šia nuostabaus grožio šalimi, bet turėdami svajonę sugrįžti ir turėti daugiau laiko pasigrožėti jos fiordais ir kalnais.

 

Projekto veikla finansuojama iš Nordplus Junior programos, kurią administruoja Švedijos nacionalinė agentūra, Lietuvoje – Švietimo mainų paramos fondas.