Dėstymo vizitas – galimybė ne tik mokyti, bet ir mokytis

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Dėstymo vizitas – galimybė ne tik mokyti, bet ir mokytis

Geriausiai išmokstama mokant kitus. Mokytojai tuo įsitikina kasdien, o galimybė mokyti kitus tarptautinėje aplinkoje tik sustiprina tokią patirtį. 

2023 m. balandžio 24-28 d. Kautech mokytojai Tomas Paulius ir Jurgita Urbė dalyvavo dėstymo vizite Sehit Fazil Dogruoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi profesinėje mokykloje, esančioje Nigde mieste, Turkijoje. Mokytojas T. Paulius mokinius supažindino su pameistrystės galimybės, padėjo pasiruošti pirmiesiems žingsniams į tarptautinę darbo rinką. Mokytoja J. Urbė mokiniams dėstė profesinę anglų kalbą, paaiškino jos svarbą siekiant tapti patraukliais būsimais darbuotojais, pristatė pagrindinę srities terminologiją. Mokiniai buvo įtraukti į įdomias veiklas, kurių metu galėjo pritaikyti naujai įgytas žinias. Dėstomas pamokas stebėjo ir patirties sėmėsi ir priėmusios mokyklos mokytojai. Mokytojai taip pat susitikimo su Erasmus+ agentūros atstovais ir aptarė tolesnes bei platesnes bendradarbiavimo galimybes priėmusiame regione ir Lietuvoje.

Mokytojai ne tik pasidalino savo žiniomis ir patirtimi, bet ir patys įgijo daugiau praktikos ir įgūdžių, kuriuos galės panaudoti savo darbe ir pasidalinti su kolegomis. Buvo pagerinti pedagoginiai įgūdžiai, tokie kaip pamokos planavimas, tinkamos medžiagos parinkimas ir pateikimas, įvairių metodų taikymas skirtingų gebėjimų mokiniams. Ypač pagerėjo gebėjimo dirbti tarptautinėje aplinkoje įgūdžiai, kurie yra ypač aktualūs šiuolaikiniam mokytojui. 

Šis dėstymo vizitas buvo puiki praktinė patirtis dirbant su kitos šalies ir kultūros mokiniais, o įgyta patirtimi ir patobulintais įgūdžiais mokytojai pasidalins savo vedamų pamokų Kautech metu. 

 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.