Tulūza, puiki vieta Erasmus+ praktikai santechnikams.

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Tulūza, puiki vieta Erasmus+ praktikai santechnikams.

 

Kovo 5 – balandžio 1 dienomis mes: Vilius, Edvinas ir Deivis, turėjome puikią gyvenimo ir mokymo mokyklą Prancūzijos mieste Tulūzoje, Lycee des Metiers Urbain Vitry mokykloje.

Sekmadienio pavakarę atvykome ir  įsikūrėme, o pirmadienį, tik išėję į miestą, iškarto papuolėme į nuolatinius, visą mūsų praktikos laiką besitęsiančius streikus.

Tulūzoje, įskaitant priemiesčius, gyvena beveik 1,1 mln. gyventojų – tai antras pagal dydį miestas pietinėje Prancūzijoje ir vienas sparčiausiai augančių miestų Europoje. Mieste įsikūrę kelios aukštosios ir profesinio mokymo mokyklos, todėl bendrabučių negavome ir mes, teko nuomotis būstą, kurį pasirinkome miesto centre. Kadangi mieste daug jaunimo ir švietimo įstaigų visą praktikos laikotarpį, dažniausiai trečiadienį ir ketvirtadienį, nevykdavo pamokos, nes mokytojai dalyvaudavo streikuose, nesutikdami su planuojamos pensijų pertvarkos pasiūlymais.

Tad pirmiausia, ką supratome Tulūzoje – bendruomeniškumas stipri jėga, o tradicija streikuoti, prancūzų gyvenimo būdas.

Taigi, pirmoji savaitė prabėgo ramiai, įsikuriant, susipažįstant su mokykla, mokytojais, vaikštant po miestą, degustuojant tradicinius patiekalus ir stebint streikus mieste.

Antroji ir ketvirtoji savaitės buvo šiek tiek kitokios: nustojome degustuoti, įsitraukėme į santechninių vamzdžių virinimo praktinius mokymus mokykloje. Už aukštos mokyklos tvoros, kaskart atvykus, mus pasitikdavo išskirtinio dizaino mokyklos teritorija. Mokykla turi puikias dirbtuves, ilgus ir painius koridorius, puikią valgyklą ir daugybę vietos pailsėti tarp pamokų. Mus nustebino, kad mokiniai mokykloje jaunesni nei mūsų centre, dažniausiai tai 15-17 metų jaunuoliai, smulkaus sudėjimo ir įvairių tautybių. Daugumas šio jaunimo sunkiai bendraujantys anglų kalba, tačiau dėmesio dėl mūsų trijulės ūgio netrūko ir mus bendramoksliai stengdavosi pakalbinti.

Norime padėkoti mūsų kuratorei iš Lycee des Metiers Urbain Vitry, Christelle Costes, už nuolatinį rūpinimąsi ir lankytinų vietų nuorodas mūsų spalvingiems savaitgaliams ar streiko dienoms. Smagu, kad yra Erasmus+ programa, kuri sudaro galimybes mokytis, keliauti ir tobulinti kalbinius įgūdžius vienu metu.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.