Orlaivių mechanikai aviacijos sostinėje Tulūzoje

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Orlaivių mechanikai aviacijos sostinėje Tulūzoje

Mes, Astrida, Rokas ir Antanas, besimokantys orlaivių mechaniko profesijos, turėjome išskirtinę galimybę 4 savaites atlikti praktiką pagal „Erasmus+“ programą ne kur kitur, o Europos aviacijos sostine laikomoje Tulūzoje, Prancūzijoje, Lycée Saint-Exupéry mokykloje. Visą šį laiką intensyviai mokėmės ir gilinome žinias šaltkalvystės, mechanikos ir aviatonikos srityse.

Atskridus į Tulūzą, pasitiko mokytojas Didier, su kuriuo iš karto vykome į stadioną stebėti futbolo rungtynių. Iškart po futbolo rungtynių, vykome link mūsų bendrabučio. Kiekvienam iš mūsų buvo skirtas nedidelis atskiras kambarys su visais reikiamais patogumais.

Tvarkaraštis buvo intensyvus: pamokos trukdavo nuo vienos iki keturių valandų, o ir vykdavo nuo 8 valandos ryto iki 17 – 18 valandos vakaro. Pamokų išskirtinumas buvo ir tame, kad visus darbus atlikdavome grupėse su skirtingų klasių ir amžiaus grupių mokiniais. Pertraukos įprastai trukdavo apie 20 min., pietų pertrauka iki 1 valandos. Viena iš labiausiai įsimenančių įspūdžių buvo vietinių mokytojų bei mokinių mandagumas bei noras padėti suprasti kartu atliekamą užduotį, net jeigu kartais mokinius skyrė ir kalbos barjeras.

Daug laiko praleidome atlikdami įvairias užduotis ir praktikuodamiesi ant mokyklai priklausančio orlaivio Lockhead JetStar. Buvo atliekama orlaivio pirminė inspekcija, ieškoma elektros grandinių gedimų bei šalinamos jų priežastys. Atlikome atskirų orlaivio sistemų patikras, keitėme eksploatacijai  nebetinkamas detales. Šalia darbo su šiuo orlaiviu buvo atliekama ir daug kitų užduočių. Viena iš jų – pasitelkiant kompiuterinio projektavimo programą DreamWorks sukurti apsauginę plokštelę orlaivio Airbus 350 durų konstrukcijai. Apsauginė plokštelė turėjo pasitarnauti apsaugant ir sandarinant duris iš vidaus ir taip prailginant jų tarnavimo laiką. Pasitelkę anksčiau minėtą programą ir savo turimas žinias su šia užduotimi puikiai susitvarkėme ir netgi pavertėme prototipą realybe – pagaminome šią plokštelę. Taip pat daug laiko praleidome tobulindami savo įgūdžius su metalo apdirbimo įrankiais. Iš aliuminio plokštelių, besinaudodami techniniais brėžiniais, pagaminome primityvų, bet itin precizišką lėktuvo prototipą. Per avionikos užsiėmimus gilinome žinias apie elektronikos sistemas lėktuvuose, patys turėjo pagaminti kabelius. Buvome plačiau supažindinti su piloto kabina ir visomis joje esančiomis sistemomis, gavome galimybę dirbdami su tikra Airbus dokumentacija įdiegti ir pašalinti radijo bei audio sistemas piloto kabinoje.

Laisvu nuo studijų laiku naudojomės galimybe ne tik pamatyti miestą, bet ir aplankyti keletą vietinių restoranų, kurios rekomendavo vietiniai mokiniai bei likome maloniai nustebinti. Skyrėme laiko aplankyti aeronautikos muziejų (Cité de l’espace). Jame buvo galima pamatyti astronautų kostiumus, kosminės stoties repliką, išsamiai susipažinti su mūsų galaktika, Europos ir pasaulio kosmoso kelionių istorija nuo jos ištakų iki šių dienų. Taip pat su gidu aplankėme Airbus gamyklą ir pagrindinę būstinę, trumpai buvome supažindinti su įmonės istorija, darbo apimtimis ir pajėgumais, aptartos aviacijos technologijų galimybės ateityje. Po ekskursijos aplankėme ir muziejų Aeroscopia. Ten pamatėme daug aviacijos eksponatų – lėktuvų, kurių kitur pasaulyje gali ir neišvysti, susipažinome su piloto darbo užkulisiais.

Džiaugiamės turėta galimybe aplankyti Tulūzą, susipažinti su naujais žmonėmis ir jų šalies kultūra, praturtinti turimų žinių bagažą ir pasisemti naujų. Tikimės, kad įgyta praktika ir patirtis, padės lengviau apsispręsti, kuria kryptimi žengti plačiame aviacijos industrijos kelyje.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.