Sėkminga patirtis naujoje mokykloje Suomijoje

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Sėkminga patirtis naujoje mokykloje Suomijoje

 

Esame keturi baldžiai – Deividas, Mantvydas, Nedas ir Mantas, kuriems teko garbė ir atsakomybė pirmą kartą vykti į Suomiją, Gradia mokyklą, kurioje dar nė karto nebuvo vykdomas Erasmus+ mobilumo vizitas.

Keliauti nusprendėme „žaliai”, tad kelionės metu išbandėme daug įvairių žemės transporto priemonių: autobusas, tramvajus, keltas, traukinys ir paskutinius 2 kilometrus įveikėme savomis kojomis.  Kelionė tikrai buvo ilga, džiugino tai, kad pirmasis susitikimas tik 10 valandą ryto, tad turėjome laiko pailsėti.

Pirmąją dieną mokykloje susipažinome su mūsų mokytoju Matti, kuris pravedė  labai detalią ekskursiją po medienos apdirbimo dirbtuves, supažindino su ten esančiais įrengimais, pristatė mūsų laukiantį darbo projektą, palydėjo į valgyklą, aprodė persirengimo kambarius ir poilsio zonas. Mūsų mėnesio projektas buvo medinė spintelė. Pirmosiomis dienomis spintelę projektavome, matavome, o vėliau ruošėme medieną, pjaustėme ruošinius spintelės detalėms, obliavome, klijavome, vėl obliavome ir vėl pjaustėme, kol galiausiai turėjome visas detales: viršų, apačią, šonus, stalčius, lentynas.

Praktinis darbas buvo įdomus ir naudingas, daug laiko skyrėme projektavimui ir medžiagų paruošimui, įgijom tikrai naudingos praktinės patirties.

Norime labai padėkoti mokytojui Matti. kuris visas keturias savaites mumis rūpinosi, vedė saugumo instruktažus, mokė dirbti su modeliavimo programomis, padėdavo įveikti iškilusias problemas spintelės projektavime ir gamyboje.

Taip pat  sakome ačiū ir mokiniams, su kuriais per šį mėnesį susidraugavome jie mus lydėdavo laisvalaikio veiklose. Beje, dažniausiai laisvalaikį leisdavome ant slidžių, kadangi sniego ten buvo visą mėnesį iki soties; taip pat važinėjome kartingais, lankėme muziejus ir klaidžiojome po Juveskiulės miestą.

Džiaugiamės, kad yra galimybė mokytis kitose šalyse pasinaudojant Erasmus+ mobilumo programomis ir dėkojame Kauno technologijų mokymo centrui bei darbuotojams, kurie sudaro mums galimybes pasinaudoti šios  programos teikiamais privalumais.

Būsimieji baldžiai Nedas, Mantvydas, Mantas ir Deividas

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.