Šių metų vasario 26 – kovo 28 dienomis mūsų mokyklos dažytojų tinkuotojų modulinės programos 8 mokiniai su mokytojomis atliko praktiką pagal „Erasmus+“ programą asmenų mobilumas mokymosi tikslais globos namuose „Comunita educativa Peter Pan“ ir viešbutyje „Revablu“, Italijoje.

Mums, profesijos mokytojos labai džiaugiamės, kad buvome atrinktos į Mobilumo projektą Italijoje, Rodi Garganico, lydinčiaisiais asmenimis. Mes, žinodamos ir suprasdamos atsakomybę, kiekviena savo komandoje turėjome po keturis dažytojo tinkuotojo padėjėjo programos mokinius. Keturias  savaites ir dvi dienas mes buvome mokiniams mokytojos, konsultantės, patarėjos, problemų sprendėjos, medikės ir mamos darbo vietose ir po darbo. Labai tuo džiaugėmės, nes mokiniai puikūs: sukalbami, suprantantys, nuovokūs, o, svarbiausia, jie turi puikius darbo įgūdžius, kuriuos demonstravo savo darbo vietose. Dirbome dvi grupės: viena važiuodavo į viešbutį atlikti remonto darbų, kita – į  Globos namus remontuoti gyvenamųjų patalpų, koridorių ir pastato fasado.

Mokiniams kiekvienos dienos užduotys buvo skiriamos darbo grandyse. Jie atliko vidaus patalpų sienų paruošimo dažymui: įtrūkimų užtaisymo, sienų lyginimo glaistu, gruntavimo ir dažymo darbus rankiniu būdu teptukais ir voleliais. Tokiais pačiais būdais buvo atnaujinamas ir  „Comunita educativa Peter Pan” globos namų fasadas. Paskutinėmis dienomis ruošė ir perdažė tvorą.

Projekto metu mes ne tik dirbome tobulindami įgūdžius, bet ir turėjome pažintinių kultūrinių ekskursijų Garganico regione. Aplankėme Grotą  Monte Sant Angelo ir Padro Pio bažnyčią, kuri buvo pastatyta Padro Pio kapucinų vienuolio iniciatyva, o šiuo metu šioje vietoje yra didžiausias Garganico regiono  gydymo kompleksas. Padro Pio labai mylėjo ir visada padėjo, gelbėjo skurdžiai gyvenančius, todėl jis buvo balzamuotas ir palaidotas šios bažnyčios kriptoje. Garganico regione aplankėme šiuos miestus: Vjeste, Vico del Gargano, Peskiči, Lesiną, San Severą, Fodžą.

Maitinomės įvairiais skaniais patiekalais, kuriuos mums gamino restorano šefas Vinčenco. Įvairios pastos, risoto, gausybė jūros gėrybių patiekalų mus stebino ir žavėjo.

Gyvendami Italijoje, šventėme Kovo 11-ają – Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventėme ne vien tik Valstybines šventes, bet ir mokinių gimtadienius, valgydami labai skanius tortus.

Paskutinę savaitę ir mums, mokytojoms, teko parodyti savo profesinę kompetenciją: padaryti kiekvienoje suremontuotoje  patalpoje po dekoraciją. Idėjoms įgyvendinti gavome keturių spalvų pigmentus: raudoną, geltoną, mėlyną ir žalią. Gvildenome kūrybines mintis ir, pasitelkusios išmintį, darbo patirtį, maišydamos dažus ir išgaudamos vis naujus tonus bei spalvas, sukūrėme dekoracijas visose nurodytose patalpose. Mokytoja Virginija piešė drugelius, gėles, burbulus bei  natiurmortą virtuvės patalpoje.

Dalyvavusių projekte mokinių darbais buvo labai patenkinti įmonės, kurioje vyko stažuotė, vadovai: Mindaugas Lučka ir Rosa Fiscarelli. Jie gyrė mokinius už kokybiškai ir greitai atliktus darbus. Visi mūsų atlikti darbai buvo įvertinti puikiai.

Buvome labai užimti dirbdami ir besidžiaugdami smaragdine Adrijos jūra. Nepastebėjome, kaip greitai bėgo laikas  ir kovo 28 dienos paryčiui mes iš Bario oro uosto išskridome namo, į Kauną.

Dalyvaujant šiame mobilumo vizite, mokiniai liko labai patenkinti jiems skirtais ir atliktais darbais. Išdažytos patalpos, atnaujintas fasadas, paruošta ir nudažyta tvora. Projekto dalyviai patobulino savo profesijos – dažytojo tinkuotojo kompetencijas, pagilino ir įtvirtino medžiagų mokslo žinias.

 

 

Profesijos mokytojos: mokytoja metodininkė Virginija Auksorė ir mokytoja ekspertė Genovaitė Riabčukienė

 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.