Iš Ispanijos – su gerąja slaugos patirtimi

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Iš Ispanijos – su gerąja slaugos patirtimi

Pagal Erasmus+ mobilumo projektą slaugytojo padėjėjo modulinės profesinio mokymo programos profesijos mokytojai: Dijana Lieguvienė, Zita Verbavičienė, Rima Garkalnienė, Audronė Masaitienė, Agnė Mačiulaitienė, Kęstutis Radžiūnas buvo išvykę į stažuotę La Palmoje, Ispanijoje, organizacijoje – CIFP Virgen de las Nieves.

2023-03-20 susipažinome su priimančios organizacijos administracijos personalu, mokymo įstaigos struktūra, žmogiškaisiais ir materialiaisiais ištekliais, taip pat su  biblioteka ir skaitykla, mokymo programomis (lankėmės slaugytojų, IT specialistų, virėjų, barmenų, elektrikų, automechanikų mokymo dirbtuvėse). Bendravome su mokiniais. Tik keletas mokinių turėjo daugiau žinių apie Lietuvą (žinojo Lietuvos sportininkus ir Lietuvos sostinę bei laikinąją sostinę). Buvo puiki proga mums reprezentuoti šalį, pateikiant daugiau informacijos.

2023-03-21 stebėjome laboratorinį darbą, kurio metu studentai dažė Gramo būdu gramteigiamas ir gramneigiamas bakterijas, naudodami burnos sekreto tepinėlį, rezultatus stebėjome mikroskopu. Vėliau vyko praktinis užsiėmimas, kurio metu pasitikrinome žinias apie infekciją ir jos kontrolę kartu su studentais, kurie mokosi dantų higienos dalyką. Sužinojome, kad slaugytojai mokosi ir dantų higienos, programa trunka 2 metai – pirmais metais jie turi 300 val. praktikos, antrais – 900 val. Didelė problema – praktika trunka ilgai, šalis neturi praktikos vietų. Vyriausybė šią problemą žino ir turi išspręsti. Dėstytojas Antonio Moreno pastebėjo, kad dauguma stomatologų darbe nepakankamai naudoja apsaugos priemones. Dėstytojas pasakojo, kad yra buvęs Lietuvoje (Vilniuje, Kaune, Trakuose), Lietuvoje turi draugų, žino Lietuvos kultūrinį ir kulinarinį paveldą, sportininkus.

 

2023-03-22 dalyvavome praktinio užsiėmimo pamokoje. Stebėjome kūno padėties keitimą pacientui gulint lovoje, patogių paciento kūno padėčių suteikimą. Buvo mokoma ergonomiškų padėčių darbo proceso metu. Taip pat atliekamą enterinį maitinimą, pleistro uždėjimą nazogastrinio zondo fiksavimui, klizmavimo procedūrą, šlapimo rinktuvo keitimą. Darbus mokiniai atliko poromis stebint mokytojui. Sužinojome, kad klasėje mokosi ir kitų šalių mokiniai (iš Brazilijos ir kt.). Sužavėjo dėstytojų ir studentų betarpiškas bendravimas, šilti apsikabinimai, pagalba vieni kitiems. Stebėjome kaip mokiniai dirba savarankiškai ir komandoje.Vieni su kitais pasidalinome savo darbo patirtimi.

2023-03-23 dalyvavome praktinio užsiėmimo pamokoje. Stebėjome stomos keitimo procedūrą, reikalingų darbo priemonių parinkimą procedūrai atlikti bei stomos skersmens matavimą stomos matuokliu. Kitos pamokos metu stebėjome ir atlikome lovos klojimo procedūrą pacientui gulint lovoje (skersinį, išilginį lovos klojimo būdus). Pamatėme naujas darbo priemones, palengvinančias slaugos komandos darbą.

2023-03-24 Taip pat susipažinome su La Palmos vietovėmis, lankėmės keliose savivaldybėse, maldos namuose.  Aplankėme vietoves tokias, kaip Las Nieves, La Concepcion,  La Cumbre, La Cumbrecita, El Paso, Los Lianos, Taburientės nacionaliniame parke ir kt.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.