Suvirintojų Erasmus + mobilumo praktika Taline

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Suvirintojų Erasmus + mobilumo praktika Taline

Šių metų kovo 5 – balandžio 1 dienomis mūsų mokyklos Suvirintojų modulinės programos mokiniai  atliko praktiką pagal Erasmus+ programą  ,,Tallinna Lasnamae Mehaaikakool’’ mokykloje.

Pirmoji savaitė prabėgo labai greitai. Pirmąsias dienas kartu su mokytojais aplankėme Taline esančią Mehaanikakool mokyklą. Vizito metu susipažinome su itin svetinga, už mus atsakinga vadove Eeva, kuri mus apgyvendino, supažindino ir aprodė mokyklą, rūpinosi mumis iki pačios projekto pabaigos. Susipažinę su mokyklos vadovais ir jų mokyklos ypatumais, važiavome į įmones, kuriose reikės atlikti praktikas. Pamatę kur atliksime praktiką, antrosios savaitės pradžioje jau pradėjom darbus paskirtoje įmonėje. Pirmąją dieną susipažinome su suvirintoju, kuris buvo atsakingas už mus. Tai labai nuoširdus ir geras žmogus,  su juo bendravome angliškai, iš jo gavome labai daug informacijos ir daug ko išmokome. Pirmąsias dienas parodėme, ką žinome ir sugebame, mokėmės, kaip virinti kampinę ir vertikalią siūles. 

Smagiai praleidome savaitgalius, buvome Talino senamiestyje, vaikščiojome po miesto centrą, aplankėme kelis prekybos centrus, visi kartu buvome nuvykę pažaisti Boulingo, geriau susipažinome, pabendravome. 

Antroji savaitė jau buvo sunkesnė, nes jau pradėjome kai kuriuos suvirinimo darbus atlikti savarankiškai, turėjome būti labai atsakingi ir atsargūs, kad nepadarytume žalos ir problemų savo praktikos mokytojams. Rimvydas dirbo su MIG suvirinimo automatu ir mokėsi kampinę, sandūrinę ir vertikalią siūles. Modestas dirbo su TIG suvirinimo automatu, nes vieną dieną sugedo 3 MIG suvirinimo automatai. TIG suvirinimo būdu jis praktikavosi virinti kampinę  ir vertikalią siūles. 

Trečią savaitę jau jautėmės užtikrintai, nes pripratome prie savo darbo vietos, visi aplinkiniai įmonės darbuotojai mus pažinojo, o mes juos. Rimvydas dirbo su mokytoju prie projektų virindamas sandūrines siūles  bei mokėsi virinti vertikalią siūlę. Modestas praktikavosi kampinę, vertikalią ir vamzdžio suvirinimo būdus.

Ketvirta savaitė jau buvo paskutinioji. Rimvydas dirbo prie projekto vienas suvirindamas vertikaliu ir sandūriniu suvirinimo būdais. Modestas pirmąją savaitės dalį praktikavosi, o savaitės pabaigoje gavo įdomesnio darbo sujunginėti detales. Atrodo, kad mėnuo yra ilgas laiko tarpas, bet ten laikas tikrai labai greit prabėgo, buvo labai gaila atsisveikinti ir tikrai pasiilgsim tos įmonės ir savo mokytojo.

Didelę laisvalaikio dalį praleidome bendrabutyje, bet taip pat išvaikščiojome visą senamiestį, buvome kelis kartus ir dieną, ir vakare nuėję prie  jūros. Kelionė neskubant pėsčiomis iki jūros užtrukdavo 15 minučių, o autobusu nuvažiuoti iki senamiesčio –  10min.

Erasmus suteikė mums tikrai geresnių profesinių žinių, be to pagilinom anglų kalbos žinias. Tai tikrai labai gera programa, kurią rekomenduojame visiems ir kiekvienam.

 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.