Į Taliną ne tik su keltu pakeliauti, bet ir automobilių kėbulo remontininko praktikos subtilumų ir patirties įgauti.

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Į Taliną ne tik su keltu pakeliauti, bet ir automobilių kėbulo remontininko praktikos subtilumų ir patirties įgauti.

Kovo 5 – balandžio 1 dienomis mūsų mokyklos automobilių kėbulo remontininkų modulinės programos mokiniai  atliko praktiką pagal Erasmus+ programą  ,,Tallinna Lasnamae Mehaaikakool’’ mokykloje. 

Vizito metu susipažinome su projekto vadove Eeva Varikso, kuri mums aprodė mokyklą, plačiai apie ją papasakojo, parodė patalpas, kur mes gyvensime, kur dirbsime, plačiau supažindino su mūsų dienotvarke, kokia ji bus visas 4 savaites. Pirmas įspūdis buvo labai geras, nes mums labai patiko ir gyvenimo, ir darbo sąlygos, ir ypač pati projekto vadovė Eeva. Visos praktikos metu Eeve  ir  visi kiti sutikti žmonės buvo labai draugiški ir paslaugūs, nuoširdžiai mus globojo ir rūpinosi. 

Pirmoji savaitė prabėgo labai greitai. Pirmąsias dienas kartu su mokytojais aplankėme Taline esančią Mehaanikakool mokyklą. Susipažinę su mokyklos vadovais ir jų mokyklos ypatumais, važiavome į įmones, kuriose atliksime praktikas. Pamatę, kur atliksime praktiką, kitą dieną jau pradėjome darbus paskirtoje įmonėje.  Abu mokiniai praktikas atlikome skirtingose įmonėse: vienas Nissann centre, o kitas – Hitech įmonėje. Pirmąsias dienas atlikome pagalbinius darbus: kartu su paskirtu darbuotoju išrinkinėjome ir surinkinėjome automobilio kėlubo dalis. Pirmąją savaitę praktikos vadovai norėjo sužinoti, ką mes žinome ir mokame, ką sugebame savarankiškai atlikti. Didžiausią  ispūdį padarė griežta tvarka: viskas savo vietose, švari aplinka, geros darbo sąlygos, visur naudojamos apsaugos priemonės. Patys darbuotojai dirba labai atsakingai, kokybiškai. Kiekvieną savaitę dirbti buvo vis geriau ir įdomiau, todėl tos 4 praktikos savaitės prabėgo taip greitai, kad nepastebėjome, jog jau metas grįžti namo. 

Labai smagiai praleidome savaitgalius, buvome nuvažiavę į miesto centrą, vaikščiojome po senamiestį, po prekybos centrus, visi kartu buvome nuvykę pažaisti Boulingo. Kelias valandas visi kartu pažaidę, geriau susipažinome vienas su kitu, pasikalbėjome.  

,,Erasmus+’’ programa suteikė mums ne tik geresnių profesinių žinių, bet  ir praplėtė mūsų akiratį ir parodė, kiek daug visokių galimybių slypi už šiame kelyje. Suteikė daugiau motyvacijos ir noro tobulėt ir augti. Iš šios kelionės pasisėmėme tik geriausius įspūdžius, tikiuosi dar kitais metais galėsime pakartoti kelionę tik jau kituose Erasmus mobilumo praktikos projektuose.

 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.