Kelionė į Čekijos Luhačovices vidurinę profesinę mokyklą prasidėjo Lietuvoje sausio 8 dieną. Iš Lietuvos kelionė tęsėsi per Lenkiją, kur vykome tiesiai į Čekijos, Luhačovice miestelį. Pasiekę miestelį vykome apžiūrėti gyvenamosios vietos kurioje teko gyventi Erasmus programos laikotarpio metu. Atvykę į savo laikinuosius namus įsikūrėme ir ėmėme rengtis  svarbiai dienai- pirmajai dienai Čekijos mokykloje.

  Pirmąją dieną vykome susipažinti su mokytojais.  Kai atkeliavome mums pristatė pagrindinius mokyklos darbuotojus ir mokytojus. Šie mokytojai mums aprodė mokyklą, patalpas, kuriose dirba ir mokosi mokiniai, taip pat supažindino su menų mokytojais,  su kuriais teko dirbti ne praktikos dienomis – penktadieniais. Supažindino su visomis specialybėmis, kurias galima įgyti mokykloje. Aprodė medienos apdirbimo patalpas, kuriose mes dirbome visos išvykos metu, ir taip buvo užbaigta pirmoji diena mokykloje po visų supažindinimų ir patalpų aprodymų. 

Sausio 9 dieną, Erasmus mobilumo vizito praktinio darbo pradžia.  Ankstyvas rytas Čekijoje, pamokos prasideda po septynių keturiasdešimt penkios, mokytojas atvyksta į klasę, paskui jį mokiniai su kuriais susipažinome pirmiau nei su mokytoju. Trys mokiniai pristatė kaip mūsų “pagalbos grupė”, į kurią galėjome kreiptis iškilus klausimams ar neradus mokytojo, taip pat paaiškino, jog mokytojas nėra puikus anglakalbis, tad jie mums žadėjo vertėjauti iškilus nesklandumams.  Visiems susipažinus mums buvo pristatytos saugumo taisyklės dirbant prie mokyklos staklių, susipažinus su taisyklėmis ėmėme aptarinėti mūsų praktinius darbus, kuriuos dirbome Erasmus programos metu. Buvo sutarta pradėti medžio darbus sekančia dieną, kadangi buvo likę daug skaičiavimų atlikti projektiniams darbams.

Antrąją praktinę dieną, pasiruošėme medieną, su kuria ketinome dirbti, nusprendėme pasirinkti maumedį. Apdirbome medieną kartu su mokytoju, ir smulkindami ją į dalis, kad jos atitiktų mūsų projekto detales. Smulkiai kuo kruopščiau išpjaustėme pagrindines dalis kurias paruošėme vėlesniam dailinimui ir tvarkymui. Antroji diena buvo svarbi tuo, jog paruošėme pagrindus tam, ko mums reikės vėlesnėmis dienomis mūsų projektiniams darbams.

Kasdien laukė vis kiti darbai: detalių tolimesnis pjaustymas, švitrinimas, klijavimas į bendrą vientisą darbą, tačiau atėjo penktadienis, kai mums paskelbė jog dirbsime mokykloje, menų klasėse. Atvykus į paskirtus kabinetus mums buvo duodami įvairus eskizai kuriuos reikėdavo kuo dailiau pavaizduoti popieriuje ir kompiuteryje. 

Štai taip praėjo pirmoji savaitė, nors antroji ir trečioji savaitė per daug nesiskyrė, buvo įvykių kurie paliko daug prisiminimų: išvyka į meno muziejų Brno mieste, viename iš didžiųjų Čekijos miestų. Ten teko išvysti archyvus, kurie nėra prieinami kiekvienam žmogui, tačiau kadangi mokykla, kurioje atlikinėjome praktiką, buvo taip pat menų mokykla, gavome prieigą į tuos archyvus.  Su šios mokyklos mokiniais kartu vykome į ekskursiją, kuri tikrai paliko daugybę prisiminimų, įspūdingų ekspozicijų. Ne tik ekskursija paliko prisiminimų, bet ir praktikos, kurias leido išbandyti mokykloje. Tai nebuvo tik medienos apdirbimas, dėl kurio vykome į šią programą, bet ir kalvystė su keramika, kas paliko mums daugybė įspūdžių ir naujų patirčių paskutinėmis Erasmus mobilumo vizito  dienomis.

Būsimieji staliai Emilis, Benas ir Astijus