Kvalifikacijos kėlimo kursų Čekijoje atgarsiai

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Kvalifikacijos kėlimo kursų Čekijoje atgarsiai

 

Kauno technologijų mokymo centro  mokytojai Darius Kazlauskas ir Kęstutis Aleksandravičius kovo 06-10 d. tobulino savo pedagogines kompetencijas INTERNATIONAL TRAINING centre  Prahoje, Čekija pagal „Erasmus+“ programą.

Penkių dienų trukmės kursų tema- turinio ir kalbos integruotas mokymas. Trys kvalifikuoti dėstytojai per 15 modulių pateikė inovatyvų kalbos mokymo būdą, kuris integruojamas su mokomaisiais dalykais (geografija, menais, tiksliaisiais mokslais, informacinėmis technologijomis ir pan.).

Praktinių užsiėmimų metu buvo pateikiamos metodologinės dėstymo technikos, aptariami šio metodo privalumai bei trūkumai. Nuolatos keičiamų darbo komandų užduotys buvo išmokti informacinių technologijų pagalba kurti mokymo turinį. Bendra minčių srauto vedama lietuvių- vokiečių mokytojų komanda sukūrė animacinę pasakojimo knygą Keturi Vyšegrado muškietininkai . Istorija buvo paremta asmenine patirtimi, kadangi gyvenome Prahos Vyšegrado rajone ir norėjome pareikšti jam pagarbą.

Kitomis dienomis darėme vizualines prezentacijas,  kūrėme koliažus, rašėme ir dainavome, lakstėme po universiteto rajoną su QR kodais kaip mokinukai. Prancūzų ir portugalų kolegos ėmėsi kinestetinio būdo – pantomimos.

Čekų dėstytojai pristatė jau paruoštų pamokų pavyzdžius ir aplikacijas, kurių pagalba galima kurti originalų mokymo turinį praktiškai bet kuriam dėstomam  mokomajam dalykui: nuo pradinių klasių iki medžiagos profesinėms mokykloms.

Gana netikėtai buvo pasiūlyta pasimokyti čekų kalbos integruojant ją su matematika. Čia mūsų su mokytoju Kęstučiu duetas buvo nepralenkiamas, kadangi slavų kalbų grupės kalbų žinojimas palengvino čekų kalbos įsisavinimą.

Kursų rengėjai pasirūpino Prahos senamiesčio aplankymo turu. Puiki gidė atvėrė miesto istoriją vieniems, na o kitiems – priminė vietas , kuriose lankėmės daug metų atgal būdami studentais. Čekijos sostinė nepraranda savo žavesio su begale kultūros objektų po mokslų pailsusiems mokytojams.

Erasmus+ programos dėka patobulinome savo užsienio kalbos, metodologinių naujovių, informacinių technologijų  bei bendrakultūrines žinias ir stovėdami ant Karlo tilto Prahoje su kolegomis sugalvojome norą grįžti čia vėl…