Naujos profesinės galimybės kaimyninėje Estijoje

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Naujos profesinės galimybės kaimyninėje Estijoje

Š. m. kovo 05-09 d. „Kauno technologijų mokymo centro“ profesijos mokytojai Irmantas Kazlauskas ir Arūnas Revuckas turėjo galimybę išvykti į darbo stebėjimo vizitą „Tallin Mechanikakool “ profesinėje mokykloje Taline, Estijoje pagal „Erasmus+“ programą. Mokytojai lydėjo mokinius į jų būsimas praktikos atlikimo vietas. Kelionė prasidėjo su dideliu užsidegimu ir lūkesčiais.

Išvykoje mokytojams ir mokiniams teko susipažinti su svetingai ir šiltai juos priėmusia projektų vadove Eeva Variksoo, kuri mielai pasirūpino komanda viso vizito metu ir padėjo jiems pasisemti naujų patirčių.

Atvykus vėlai vakare, įsikūrę jiems paruoštuose kambariuose, mokytojai su mokiniais leidosi aplankyti vakarinio Talino miesto. Kitą dieną komanda susipažino su transporto, mechanikos ir statybų skyrių vadovais, kurie pasidalino sava patirtimi apie profesiją, mokymosi programas, įrangą bei kitus ypatumus. Su savos srities kolegomis, mokytojai turėjo unikalią galimybę išbandyti naujas patirtis, apsikeisti įgūdžiais bei žiniomis, padiskutuoti dėl būsimų projektų ir tarptautinio bendradarbiavimo. Užmegztas ryšys padėjo pamatus tvirtai bendrystei ateityje.

Po trumpo įvado, prasidėjo ekskursinė programa po Tallin Mechanikakool mokyklos dirbtuves ir klases. Pasivaiksčioję po mokyklą, stebėjome praktinio mokymo pamokas, skirtas suvirinimo ir automobilų kėbulo remonto mokymosi programų mokiniams. Mokiniai bei mokytojai nepraleido galimybės dalyvauti mokymo procese, patys išmėginti įrangą bei pasidalinti savo asmenine profesine patirtimi su Tallin Mechanikakool mokykloje besimokančiais bei dirbančiu kolektyvu. 

Kautech komanda pasiruošė vykti apžiūrėti ir susipažinti su būsimomis mokinių praktikos vietomis: NISSAN atstovybe, moderniomis HITEH bei KITMAN THULEMA įmonėmis. Po pokalbio su įmonių vadovais, apžvelgtos mokinių praktikos vietos, susipažinta su darbo pobūdžiu ir galimybėmis. Mokytojai mokiniams padėjo susiorganizuoti maršrutą iki būsimos darbo vietos. 

Paskutinę išvykos dieną aplankytas Talino miestas bei uostas, susipažinta su šalies kultūra, valgiais, įvairiais žmonėmis, aplankyti muziejai ir pagrindiniai kultūriniai miesto objektai. 

Paspaudę kolegoms rankas, padėkoję už svetingumą ir bendradarbiavimą „Erasmus+“ projekte, mokytojai atsisveikino ir paliko mokinius estų globoje bei leidosi į kelią Lietuvos link.

„Erasmus+“ programa Estijoje praplėtė akiratį, sužinojome naujų suvirinimo ir automobilių kėbulo remonto mokymosi bei mokymo metodų, susipažinome su naujais partneriais, įgijome daug profesinės patirties, patobulėjome savo profesijos sferoje, siekiant įtraukti į darbo kasdienybę daugiau modernių specialybės mokymo galimybių. Patobulinome profesines bei užsienio kalbos žinias, kurios padėjo užmegzti stiprų ryšį su kaimyninės Estijos kolegomis. Išvykos metu pažadintas mokinių bei mokytojų atgimstantis susidomėjimas profesijos tobulėjimo kelyje. Neįkainojamos žinios ir įspūdžiai parvežti gimtinėn bus pritaikomi kasdienėje praktinėje veikloje ir profesijos mokytojo darbe.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.