Atvirų durų diena „Užeik 2023“

  1. Pradžia
  2. Renginiai
  3. Atvirų durų diena „Užeik 2023“

Dauguma jaunų žmonių svarsto ir kuria ateities planus, ieško tinkamiausio sprendimo, kur mokytis. Didžiausia technologinio profilio profesinio mokymo įstaiga Kauno regione, Kauno technologijų mokymo centras, siekdamas supažindinti su rengiamomis profesijomis bei mokymosi baze, kovo 2 d. pakvietė apsilankyti Atvirų durų dienoje „Užeik 2023“.

Renginio dalyviai galėjo pasitikrinti savo gebėjimus architektūros ir statybos, inžinerijos, transporto paslaugų, informacijos ir ryšio technologijų, verslo ir administravimo, paslaugų asmenims, gamybos ir perdirbimo, sveikatos priežiūros, socialinės gerovės srityse. 

Atvykusiems mokiniams praktiniuose užsiėmimuose buvo pasiūlyta išbandyti statybos darbų rūšis,  metalų suvirinimo būdus, vamzdžių sujungimą, automobilių sandaros ir veikimo būdus, automobilių detalių virinimą, mechatronikų ir informacinių technologijų aptarnavimo specialistų darbų sritis,  krovinio paletės formavimą, minkštų baldų gamybos technologijas, medienos dirbinių gamybą, pirmos pagalbos teikimą, energetikų veiklas, dirbtinio kvėpavimo mokymus, orlaivių mechanikų ypatumų  išbandymus, rankdarbių gamybą, dekoravimo elementus maisto gamyboje, ozono kokteilių gamybą ir degustaciją. 

Susipažinti su mūsų centru panoro daugiau kaip 360 mokinių iš 20 mokyklų; Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus, Šakių „Žiburio“ gimnazijos, Kauno r. Lapių pagrindinės mokyklos, Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos, Prienų r. Išlaužo pagrindinės mokyklos, Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos, VDU klasikinio ugdymo mokyklos, Petrašiūnų progimnazijos, Nemuno progimnazijos – daugiafunkcio centro, Garliavos J. Lukšos gimnazijos, Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos, Kauno r. Domeikavos gimnazijos, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos, Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, Vilkijos gimnazijos, VDU Ugnės Karvelis gimnazijos, Kauno Senamiesčio progimnazijos. 

Renginio metu dalyviai ne tik atliko praktines užduotis, bet ir buvo supažindinti su mokymosi programomis, stojimo sąlygomis bei mokymosi aplinka. 

Renginio dieną Kautech pristatė orlaivių variklių simuliatorius, tad visi galėjo susipažinti su realiu variklio veikimo principu.  Visi norintys galėjo pajusti, ką reiškia valdyti elektromobilį, taip pat galėjo išbandyti, koks kruopštumas reikalingas gali būti klijuojant plyteles. Energetikos skyrius ne tik pristatė esamas profesijas, bet taip pat supažindino su įvairių vamzdžių panaudojimo galimybėmis, pademonstruodami šaunamųjų ginklų parodą iš sumontuotų vamzdžių, o Verslo ir paslaugų skyriaus  atstovai kvietė mokinius į kino seansus, kurių metu nukėlė mokinius į ekspeditorių ir mechatronikų kasdienybę. Vykusiame renginyje buvo galima atsigaivinti ir prisotinti kūną energijos doze, degustuojant ozono kokteilius ar paragauti savo paties dekoruotų sausainių. Taip pat buvo galima apžiūrėti įvairius eksponatus, pamatyti savadarbius automobilius. Medienos srities atstovai kvietė pasigaminti vienetines sagas ir susipažinti su baldininko kasdienybe. Socialinio darbuotojo padėjėjai ir slaugytojų padėjėjai pristatė darbo veiklos specifiką ir kvietė dalyvius suteikti pirmąją pagalbą, atlikti rankų dezinfekcijos testą.

Džiugu, kad renginyje dalyvavusiems mokiniams galėjome suteikti tiek teorinių, tiek praktinių žinių bei naujų patirčių, padėsiančių atrasti tinkamiausią karjeros kelio sprendimą.