Praktika Sakartvele – tai ne tik profesinė patirtis, bet ir kultūrinis pažinimas

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Praktika Sakartvele – tai ne tik profesinė patirtis, bet ir kultūrinis pažinimas

Informacinių ir ryšių technologijų aptarnavimo techniko modulinės profesijos programos mokiniai – Emilijus ir Mantas, sugrįžę iš Erasmus+ projekto Zugdidyje, Sakartvele dalinasi savo įspūdžiais:

Kelionę į Sakartvelą pradėjome išvykdami iš mokyklos į Vilnių. Iš Vilniaus oro uosto skridome į antrą didžiausią Sakartvelo šalies miestą – Kutaisį, kartu su mumis keliavo ir mokytoja – Daiva. Iš Kutaiso į Zugdidį nuvažiavome automobiliu, kelionė iš Kutaiso į Zugdidį užtruko apie valandą trisdešimt minučių. Vakare nuvykę į Zugdidi, kartu su Mantu, įsikūrėme mokyklos bendrabutyje.

Ryte su lydinčiąją mokytoja Daiva susitikome su universiteto mokytojais, bei administracijos darbuotojais, aptarėme praktikos programą. Universiteto administratoriai buvo labai svetingi, pakvietė papietauti restorane ir paragauti skirtingų patiekalų. Po trijų dienų išvyko lydinčioji mokytoja atgal į Lietuvą ir likome kartu su Mantu pratęsti nuotykius Sakartvele. Prieš pradedant mokslus, mūsų du profesijos mokytojai išsiaiškino mūsų žinias, aptarė su mumis temas, kurias numatę dėstyti.

Mokydamiesi Sakartveloje įgavome patirties darbuojantis su „Windows Server”, bei „Linux” operacinėmis sistemomis, CAT5 laidų parengimu (nors tą darėme Lietuvoje, bet savo įgūdžius gerokai patobulinome), „VMware” programa, bei „Cisco Packet Tracer”. Dirbome įvairiuose universiteto skyriuose. Taipogi darbavomės ir naujajame universiteto pastate kuriame įrengėme klasę skirtą kompiuteriams. Abudu darėme tuos pačius darbus.

Laisvalaikį praleidome tyrinėdami šalies kultūrą, bei susipažinome su naujais žmonėmis, kurie beje, buvo labai draugiški. Aplankėme miesto muziejų, botanikos sodą, bei daug kitų Zugdidi miesto vietovių. Buvome nuvykę aplankyti juodosios jūros Anaklios mieste ir pasigrožėti Sakartvelos kraštovaizdžiais kalnuose, Džuari mieste. Keliones padėjo suorganizuoti ir realizuoti  mūsų tuometinės klasės draugai. Per esantį laiką universitete įgavome daug pažinčių ir įgijome didesnį draugų ratą kitoje šalyje, klasiokai, bei draugai studijuojantys Zugdidi universitete linkėjo geros kelionės ir skatino grįžti į Sakartvelą pirmajai progai pasitaikius.

Važiuojant iš universiteto bendrabučio atgal į Kutaiso oro uostą, kalbėjome apie tai, kaip dar norėtumėme pasilikti šioje šalyje bent jau savaitę ilgiau. Nuoširdžiai dėkojame visiems už suteiktą galimybę dalyvauti projekte, pagilinti savo profesines kompetencijas bei susipažinti su kitos šalies kultūra ir nuostabiais, ypatingai rūpestingais ir draugiškais žmonėmis.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.