Gerąja patirtimi nustebinęs Kuopio

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Gerąja patirtimi nustebinęs Kuopio

 

Vasario 6 – 9 dienomis vykęs darbo stebėjimo vizitas Suomijoje, SAVO profesinio mokymo įstaigoje Kuopio mieste, tapo daug žinių ir įspūdžių suteikusia patirtimi, kuria būtina pasidalinti.

Svetingą sutikimą suorganizavo transporto skyriaus vadovas Harri bei tarptautinių ryšių koordinatorė Jaana kartu su šio skyriaus mokytojų komanda. Pirmiausia, Harri supažindino mus su Suomijos švietimo sistema bei pačios mokymo įstaigos struktūra ir specialybėmis, o po to keliavome į mokomąsias dirbtuves. Pavydėti yra ko: tiek pačių dirbtuvių, kurios tik įrengtos prieš keletą metų, tiek ir įrangos/ įrankių gausybės su kuriais mokiniai gali tobulinti savo profesinius gebėjimus. Individualių pokalbių su mokiniais ir mokytojais metu, vieni su kitais turėjome galimybę pasidalinti savo profesinėmis žiniomis ir patirtimi. Įdomus faktas yra tai, kad kiekvienas mokinys turi savo individualų mokymo planą, kuris koreguojamas viso mokymosi proceso metu, t. y. mokytojas mato ir sprendžia kiek jam reikia laiko, kad įgytų tam tikrus gebėjimus. Kitą dieną aplankėme ir logistikos skyrių, kuriame turėjome galimybę prasitestuoti save ne tik vairavimo ar hidraulinio manipuliatoriaus simuliatoriuose, bet praktiškai tai išbandyti.

Be to, kartu kolega Rolandu sudalyvavome ir „AUTOMOBILITY“ tinklo susitikime, kuriame aptarėme tarptautinį bendradarbiavimą, mokinių ir personalo mobilumo klausimus su kolegomis iš Ispanijos, Kroatijos, Olandijos, Estijos, Suomijos ir Didžiosios Britanijos.

Džiaugiamės, Erasmus+ programos suteikiamomis galimybėmis, leidusia Suomijos mokslo pasiekimus, švietimo sistemą, kultūrą ir tradicijas bei SAVO profesinės mokyklos mokytojų ir personalo perteikta gerąją patirtimi.