Tvarių darbo vietų kompetencijų ugdymas

  1. Pradžia
  2. Skelbimai
  3. Tvarių darbo vietų kompetencijų ugdymas

2023 m. sausio  17-19 dienomis Kauno technologijų mokymo centre lankėsi projekto „Tvarių darbo vietų organizavimas profesinėje mokykloje“   dalyviai.

Pirmą susitikimo dieną svečiai susipažino su Kauno technologijų mokymo centro  profesinio mokymo skyriais, juose rengiamomis profesijomis. Vėliau  mokiniai trumpai  papasakojo apie save, savo mokyklą ir jose taikomą tvarumo strategiją, o mokytojai pristatė jų mokyklose projekto metu įvykusius pasikeitimus. Mokiniams buvo pristatyta užduotis – sukurti  reklamą „Parduok rūšiavimo idėją“. Vakare svečius pakvietėme pasigrožėti Kauno senamiesčiu ir Laisvės alėja.

Antrą susitikimo dieną, kol mokiniai lankėsi Kauno kogeneracinėje jėgainėje, mokytojai ir projekto koordinatoriai aptarė sekančio susitikimo planus, atsakinėjo  į gamtosauginės viktorinos klausimus. Vėliau mokytojai taip pat apsilankė Kauno kogeneracinėje jėgainėje,  kur  ekskursijų vadovai papasakojo  apie šios jėgainės veikimo principus ir leido įsitikinti, kad jėgainė neskleidžia jokio blogo kvapo.  Vėliau  visi kartu, mokytojai ir mokiniai,  vykome į  UAB „Novameta“.  Susipažinome  su įmonės gaminama produkcija, darbo organizavimo ypatumais, logistika, atliekų rūšiavimu.

Paskutinę susitikimo dieną vykome į atliekų rūšiavimo įmonę UAB „Ekonovus“. Įmonėje domėjomės kaip vyksta rūšiavimo procesas, kiek atliekų pavyksta išrūšiuoti, sužinojome, kas nutinka su netinkamomis perdirbti atliekomis.  Mokiniai atliko reklamos „Parduok rūšiavimo idėją“ kūrimo užduotį. Vėliau  savo paruoštas reklamas pristatė  mokytojams.  Susitikimo pabaigoje dalyviai pildė susitikimo vertinimo anketas, pasidalijo susitikimo įspūdžiais, jiems buvo įteikti pažymėjimai.

Nors projekte dalyvaujantiems mokiniams tai buvo tik antras susitikimas, jie labai susidraugavo, tad nekantriai laukia kito projektinio susitikimo Norvegijoje 2023 m. balandį.