Profesinių kompetencijų tobulinimas Čekijoje

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Profesinių kompetencijų tobulinimas Čekijoje

Šių metų sausio 9-11 dienomis Kauno technologijų mokymo centro Medienos skyriaus mokytojai  dalyvavo „Erasmus+“ mobilumo veikloje, Čekijos profesinio mokymo įstaigoje“ Stredni odborna škola Luhacovice“.

Vizito metu buvo užmegzti kontaktai tolesniam bendradarbiavimui, buvo aplankyti mokymo skyriai: Medžio apdirbimo, Metalų apdirbimo, Keramikos ir kiti. Labiausiai orientuotasi į Medienos skyrių, apžiūrėtos patalpos teoriniam ir praktiniam mokymui, pabendrauta su mokytojais, pasidalinta mintimis apie metodikas, mokymo programas. Taip pat apžiūrėjome mokinių pagamintus darbus, kurie eksponuojami mokykloje. Kūriniai sukėlė nuostabą, kad tokius šedevrus gali sukurti mokiniai.

Nuostabą sukėlė medžio apdirbimo mokymo klasių dydis – jos labai mažos, todėl vienu metu klasėje yra tik iki 6 mokinių. Dėl mažo mokinių skaičiaus mokymo procesas yra kokybiškesnis. Pamatėme, jog nors patalpos yra mažos, bet tai netrukdo mokytis ir gaminti įvairius gaminius.

Vizito metu supratome, kiek visgi mes turime daug panašumų savo kaip mokytojų darbe, nors mus skiria begalės kilometrų ir skirtinga istorinė bei kultūrinė patirtis.

Luhacovice yra kurortinis miestas Čekijos Zlín regione. Jame gyvena apie 5 000 gyventojų. Kurortas žinomas dėl didžiausio SPA centro Moravijoje. Miesto centras su SPA infrastruktūra yra įstatymų saugomas kaip urbanistinė paminklų zona.

Oras tiek kelionės metu, tiek būnant Čekijoje buvo labai lietingas ir kiek per šiltas šiam laikui. Todėl Luhacovice mieste nepamatėme nei sniego, nei slidinėtojų, kas šiuo metų laiku yra įprasta.

Šio vizito metu patyrėme gerų įspūdžių, sužinojome naudingos informacijos, praversiančios praktikoje.