„AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĖJE 2023“ – REKORDINIS LANKYTOJŲ SKAIČIUS IR AUGANTIS SUSIDOMĖJIMAS MOKYMOSI GALIMYBĖMIS

  1. Pradžia
  2. Renginiai
  3. „AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĖJE 2023“ – REKORDINIS LANKYTOJŲ SKAIČIUS IR AUGANTIS SUSIDOMĖJIMAS MOKYMOSI GALIMYBĖMIS

Ketvirtadienį, sausio 19-tąją, Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko jau tradicija tapęs karjeros renginys – 20-oji „Aukštųjų mokyklų mugė“. Kaip ir kaskart, po didžiausios šalies arenos stogu abiturientams ir jaunesnių klasių mokiniams prisistatė bene visos Lietuvos aukštosios mokyklos bei regiono profesinio mokymo įstaigos. Mugėje šiais metais – džiugino ir ne tik rekordinis lankytojų skaičius, bet ir itin didelis jaunuolių domėjimasis mokslo pasiūla Lietuvoje.

Renginyje netrūko ir renginių, aktualių pranešimų ir praktinių seminarų.  

Iškilmingame atidarymo renginyje „Žalgirio“ arenos amfiteatre susirinkusius sveikino švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. „Aukštųjų mokyklų mugės 2023“ akcentas – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuota viešoji diskusija temomis: „Ką svarbu žinoti dabartiniams dešimtokams apie brandos egzaminų pokyčius“ ir būsimiesiems studentams itin aktualia tema „Visi keliai atviri. Kurį pasirinkti? Atsakymai į svarbiausius abiturientų klausimus“.

Šių metų „Aukštųjų mokyklų mugė 2023“ atskleidė išties džiuginančią tendenciją – po COVID-19 ribojimų, su kuriais teko susidurti ankstesniais metais, lankytojai yra išsiilgę fizinių renginių, tikrų susitikimų ir pokalbių.

Į po dviejų metų pertraukos sugrįžusią mugę lankytojai plūsti pradėjo jau nuo pat atidarymo momento: į renginį dauguma būsimųjų abiturientų arba aukštesniųjų klasių mokinių iš visos Lietuvos atvyko didelėmis grupėmis, autobusais. Aktyviai jaunuoliai šurmuliavo ir prie Kauno technologijų mokymo centro profesinio mokymo stendų išbandydami  praktinius užsiėmimus. Mokiniams užsukusiems į mūsų stendą nestigo ne tik informacinių leidinių apie stojimą, bet ir itin naudingų patarimų apie ateities profesinio kelio galimybes, karjeros, darbo rinkos klausimais.

Džiaugiamės bendradarbiavimu su mūsų partneriais UAB „Continental“, kurių atstovai kartu su mumis dalyvavo mugės metu ir pateikė būsimiems potencialiems darbuotojams informaciją apie įvairius darbo pasiūlymus, darbdavių kultūras, atlyginimus, darbo sąlygas, profesijų perspektyvas ir kitas sritis. 

Mugėje lankytojams skaičiuoti buvo naudojama nauja automatizuota skaičiavimo sistema, leidžianti įvertinti įeinančių ir išeinančių lankytojų srautus. Sistemos duomenimis, šių metų mugėje apsilankė 13 860 lankytojų – mokinių, mokytojų, tėvų ir visų besidominčių šiandienine aukštojo mokslo pasiūla, švietimo sistemos naujienomis ir pokyčiais bei ateitimi.