Vokiškos darbo kultūros įgūdžiai

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Vokiškos darbo kultūros įgūdžiai

Kauno technologijų mokymo centro Verslo ir paslaugų skyriaus ekspeditoriaus specialybės mokiniai Matas Aganauskas ir Deimantas Pauliukaitis atliko praktinę stažuotę Vokietijoje.

Kelione į Vokietiją pradėjome nuvykdami iš Kauno į Vilnių, o iš ten lėktuvu tiesiai į Berlyną. Skrydis buvo puikus ir  be jokiu trikdžių. Atvykę į Berlyną sėdome į traukinį ir nukeliavome į autobusų stotį, o jau iš ten keliavome autobusu į Magdeburgą. Ten mus pasitiko mūsų apartamentų savininkas , kuris geranoriškai pasisiūlė mus pavežėti bei aprodyti pagrindinę Magdeburgo gatvę, kurioje buvo visos būtinos parduotuvės mūsų ateities praktikos laikotarpiui .

Įsikūrę  ir išsimiegoję patraukėme į mūsų praktikos vietą „ EDEKA logistics base „. Tai yra viena didžiausių Vokietijos prekybos centrų korporacija.

Pirmą dieną susipažinome su sandėliu, kuriame atlikinėsime praktiką. Nuo antros dienos jau ir patys gavome progą imtis realaus darbo. Nieko nelaukę čiupome techniką ir  ėmėmės praktikuotis. Didelių problemų nekilo, darbas buvo gan paprastas: paimti nedideles paletes su važiuojančios technikos šakėmis ir jas nugabenti į reikiamas vietas.

 Apskritai per visa praktikos laikotarpį išmokome: prekių priėmimo, dokumentų tikrinimo, prekių sandėliavimo, užsakymų paruošimo bei tvarkymo prekių paruošimo transportavimui.

Laisvalaikiu stengiamės susipažinti su miestu, tramvajais vykdavom į miesto centrą, daug vaikščiodami tyrinėjom miesto gatves bei objektus aplinkui.

Atėjus laikui keliauti namo buvo gan gaila palikti Vokietiją. Per mėnesį pripratome prie vokiško gyvenimo ir darbo kultūros, bet taip pat buvome išsiilgę ir tėvynės. Susikrovę daiktus išvykome į Berlyną, o pasiekę Berlyno oro uostą parskridome atgal į Lietuvą.

Labai džiaugiamės gavę galimybę išvykti ir atlikti praktiką Vokietijoje. Tai buvo labai didelė tiek gyvenimiška ,tiek darbo patirtis , kurią mes įgavome Erasmus + projekto dėka.