Praktika Kroatijoje – tai ne tik profesinė patirtis, bet ir kultūrinis pažinimas

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Praktika Kroatijoje – tai ne tik profesinė patirtis, bet ir kultūrinis pažinimas

Sandėliavimo darbų organizatoriaus bei ekspeditoriaus modulinių profesinių programų mokiniai – Dominykas ir Gintarė, sugrįžę iš Erasmus+ projekto Zagrebe, Kroatijoje dalinasi savo įspūdžiais.

Kelionę į Kroatiją pradėjome išvykdami iš Vilniaus oro uosto  į Varšuvą, skubiai persėdome į kitą lėktuvą  į Zagrebą. Kelionė užtruko neilgai ir mes vakare jau apsistojome savo apartamentuose.

Ryte su lydinčiais mokytojais Vida ir Dariumi skubėjome į mokyklą, kur mus pasitiko projektų vadovė Snježana ir suaugusiųjų mokymo skyriaus vedėja Renata. Mus supažindino su praktikos programa, aptarėme panašumus ir skirtumus logistų profesinio rengimo srityje.

Mūsų praktikos vieta buvo įmonė ,,Medika”, kuri yra didžiausia farmacijos priemonių ir vaistų platintoja Kroatijoje. Praktikos metu mes įgavome siuntų skirstymo, sandėliavimo, prekių surinkimo, markiravimo, taip pat ir maršruto parinkimo patirties. Darbavomės skirtinguose departamentuose – pagal mūsų mokymosi programas. Dominykas daugiau laiko praleido vaistų paruošimo ir markiravimo padalinyje, o Gintarė – ekspedicijos. Ji taip pat buvo išvykusi ir į ekspediciją su vairuotojais, pristatinėjo prekes Zagrebo apylinkėse.

 Laisvalaikius stengėmės praleisti turiningai:  aplankėme sostinės senamiestį ir visas lankytinas miesto vietas bei keletą muziejų, kurie mums labai patiko. Taip pat nepraleidome progos apsilankyti Rijekoje prie Adrijos jūros, kur praleidome visą dieną besigrožėdami pakrante. Per Kroatijoje praleistą mėnesį mes susidraugavome su gana nemaža grupe kolegų, tad atsisveikinti buvo išties sunku.

Grįžome namo gana pavargę po kelionės ir labai išsiilgę namų, bet tuo pačiu labai patenkinti savo išvyka ir patirtimi. Dėkojame visiems už suteiktą galimybę dalyvauti projekte, pagilinti savo profesines kompetencijas bei susipažinti su kitos šalies kultūra.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.