Kompiuterių įrangos derintojų praktika Vokietijos sostinėje Berlyne

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Kompiuterių įrangos derintojų praktika Vokietijos sostinėje Berlyne

Kauno technologijų mokymo centro Verslo ir paslaugų skyriaus dvi mokinės, besimokančios kompiuterio derintojo profesijos, turėjo galimybę vieną mėnesį atlikti praktiką pagal „Erasmus +” programą Vokietijos sostinėje Berlyne. Mokines maloniai priėmė OSZ IMT – Oberstufenzentrum Informations- und Medizintechnik mokykla. Kompiuterinės įrangos derintojos mokykloje praleido dvi savaites, per kurias buvo supažindintos su mokyklos aplinka, turėjo galimybę išbandyti “Notepad ++” bei SQL programavimo kalbą, schematiškai pavaizduoti elektros grandines jungiant laidais ant specialaus įtaiso bei diskutavo su mokiniais apie “Java” programą. OSZ IMT mokykloje pamokos trukdavo 1,5 val., pertraukos – 20-25 min., taip pat šioje mokykloje nėra skambučio, kviečiančio į pamoką – taip ugdomas mokinių  savarankiškumas. Merginas labiausiai nustebino kultūrinė įvairovė ir mokinių draugiškumas. 

Mūsų mokyklos mokinės puikiai leido laiką vienoje iš bene svarbiausių įmonių –  ITDZ. Tai įmonė, kuri standartizuoja visas informacines ir ryšių technologijas (IRT) visame mieste, teikia skaitmenines ir patogesnes piliečio paslaugas. Čia mokinės praleido dvi savaites, per kurias buvo supažindintos su visais įmonės sektoriais, darbo vietomis bei projektais.  Merginoms taip pat buvo aprodyta duomenų bazė, spausdinimo ir skambučių centrai, kt. ITDZ įmonėje merginos tris dienas atliko praktiką – pernešė kompiuterius iš seno pastato į naują, padėjo įkurti apie 80 darbo vietų. 

Laisvalaikiu mokinės nesnaudė, bandė aplankyti kuo daugiau vietų: pirmąją savaitę aplankė Berlyno televizijos bokštą, apžiūrinėjo netoliese esančius muziejus, leidosi į turą laivu su gidu, kurio metu turėjo galimybę pamatyti rytinės ir vakarinės Berlyno pusių skirtumus bei kitas lankytinas vietas. Taip pat mokinės lankėsi didžiuosiuose prekybos centruose. Kelionės pabaigoje merginos aplankė daug muziejų, nuvyko į netoliese esantį gražų Potsdamo miestelį, taip pat pasižvalgė po Berlyne esančius kalėdinius turgelius. Merginos džiaugiasi turėjusios galimybę įgyti praktikos svetur, aplankyti Vokietijos sostinę Berlyną bei pažinti kitokią kultūra. 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

image_6483441

image_6487327

image_6483441 (3)

image_6483441 (2)

image_6483441 (1)