Į „Erasmus+“ programos praktiką Čekijoje vyko trys Medienos skyriaus mokiniai: Dovydas, Martynas ir Karolis. Vienas jų, Dovydas Erasmus+ mobilumo veikloje jau buvo dalyvavęs praeitais studijų metais, todėl su malonumu pasinaudojo pasitaikiusia galimybe aplankyti ir Čekijos Hranice miestą, susipažinti su santechniko amatu Čekijoje ir palyginti, kuo ši patirtis skirsis nuo jo ankstesnės patirties Prancūzijoje..

Pirmąją savaitę ne tik susipažinome su mokykla Střední průmyslová škola Hranice, bet ir teko išbandyti savo profesinius gebėjimus praktinio mokymo dirbtuvėse. Dalyvavome Erasmus+ savaitės renginiuose, kurių metu mokykla atvėrė savo klases lankytojams iš kitų miesto mokyklų, dalyvavome ir STEAM pamokose-laboratorijose, kartu su kitais mokyklos svečiais.

Antrąją savaitę jau išvykome darbuotis į tris skirtingas įmones, kur Dovydas montavo šildymo sistemas, Martynas – šilumos siurblius o Karolis – santechninę įrangą.

Trečiąją savaitę toliau darbavomės įmonėse, kiekvienas atskirai, susitikdavome tik savaitgalį, kuomet vykome aplankyti istorinius miesto objektus. Labiausiai įsiminė kelionė į netoliese esančius užliejamus urvus, kurie vadinami Hranyce Abyss. Didžiausias nustatytas urvų gylis yra 519,5 m, o net 450 m urvų yra užlieti vandeniu ir nepasiekiami lankytojams.

Ketvirtąją savaitę tęsėme veiklas įmonėse ir tik vakarais išeidavome pasivaikščioti po 17 000 gyventojų turintį miestelį arba dar kartą užkopti į 625 m aukščio Studeno kalną, nuo kurio atsiveria nuostabus Bečva upės kraštovaizdis.

Dėkojame draugams Čekijoje už laisvalaikį ir darbo patirtį. Supratome, kad mokytis gali būti lengva net ir nekalbant čekų kalba, tereikia visuomet būti optimistiškai nusiteikus. Dovydo nuomone santechnikas Čekijoje ar Prancūzijoje turi išmanyti savo darbą, dirbti nuosekliai ir tuomet kalbos žinių trūkumas nebus svarbus.

Ačiū, Kauno technologijų mokymo centrui, už suteiktą galimybę dalyvauti „Erasmus+“ programos projekte, įgyti naujų profesinių kompetencijų ir bendravimo bei darbo komandoje patirties.

Trys būsimieji santechnikai

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.