Meniškoji Prancūzija stalių akimis – tarptautinė patirtis

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Meniškoji Prancūzija stalių akimis – tarptautinė patirtis

Mes, Kauno technologijų mokymo centro mokiniai, Edgaras, Mantas ir Vincentas lapkričio 7 – gruodžio 2 dienomis pagal „Erasmus+“ projektą, mobilumo vizitui buvome išvykę į  Prancūziją, Lycee des Metiers d‘Art Saint-Quentin menų mokyklą.

Praktikos metu išmokome apdirbti medžio lukštą ir pritaikyti technologines žinias. Dirbome su keletu mums naujų staklių ir lazeriu.

Pagrindinis mėnesio projektas buvo šachmatų lenta su dėžute. Gamybos procesas – ilgas ir labai kruopštus. Šachmatų lentą gaminome iš medienos lukšto ir faneros. Reikėjo dirbti atsargiai: supjaustėme iš medienos lukšto tamsias ir šviesias spalvos juosteles vertikaliai ir horizontaliai. Juosteles pavertėme šachmatų kubeliais, kuriuos suklijavome su popierine lipnia juosta. Šalia suklijuotų kubelių priklijavome pasirinktos spalvos medienos lukštą. Tada viršutinę dalį priklijavome prie faneros ir gavome pagrindą – šachmatų lentą. Vėliau pagaminome dėžės rėmelius ir dugną. Dėžutės gamybai prireikė CNC staklių ir žinių. Su lazeriu pasigaminome dėžutės užuolaidą, kuri juda grioveliais, padarytais CNC staklėmis. Surinkome visas detales ir gavosi pilnas gaminys – užbaigtas mūsų projektas.

Kadangi dirbome ne su vienu praktikos mokytoju, gaminių buvo ir daugiau: mums davė papildomos veiklos – pagaminti iš faneros ir medienos lukšto peteliškę. Suklijavome fanerą iš abiejų pusių su medienos lukštu ir nusibraižėme, kokio dizaino norime. Išsipjovėme ir nušlifavome būsimą peteliškę. Viduryje esantis sujungimas iš dviejų detalių leidžia prijungti guminę juostelę. Juostelės galuose su adata prisiuvome plastikinius sujungimus, pagamintus 3D printeriu.

O šiaip mokykla labai erdvi, mokytojai ir mokiniai yra labai paslaugūs ir padeda spręsti iškilusius klausimus. Buvo labai smagu dirbti ir išmokti naujų dalykų. Besidomintiems ir planuojantiems karjerą kviečiame naudotis Erasmus + programos teikiamomis galimybėmis, o norintiems tobulėti dizaino kryptyje rekomenduojame nuvykti ir į Prancūzijoją, Lycee des Metiers d‘Art Saint-Quentin‘o menų mokyklą.

                                                                                                Vincentas, Mantas ir Edgaras