Ne tik elektronikos, bet ir mechatronikos žinių pas kaimynus mokytis

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Ne tik elektronikos, bet ir mechatronikos žinių pas kaimynus mokytis

Į „Erasmus+“ programos praktiką Latvijoje keliavo keturi transporto skyriaus mokiniai Martynas, Airidas, Rokas ir Kastytis, trys iš jų mobilumo veikloje pagal šią programą jau buvo dalyvavę, tačiau neatsiradus norinčių, jie su entuziazmu į Rygos profesinę mokyklą vyko antrą kartą ir džiaugėsi galimybe įgyti praktinių įgūdžių kitoje savo profesinės veiklos srityje. Kaip jiems sekėsi skaitykite žemiau.

Pirmąją savaitę ne tik susipažinome su mokykla Profesionālās izglītības kompetences centrs „RĪGAS TEHNISKĀ KOLEDŽA“, bet ir teko išbandyti savo profesinius gebėjimus praktinio mokymo dirbtuvėse. Gavome automobilį su visa jos elektrine schema ir simuliuodami klaidas turėdavome rasti gedimą. Tai padėjo patobulinti žinias apie automobilių elektros įrenginių priežiūrą bei gedimų šalinimą.

Antrąją savaitę mokomės naujų dalykų, ko nebuvome mokęsi mūsų mokykloje – mechatroniką. Sužinojome kaip veikia visa pneumatikos sistema, tai įsisavinus tęsėme darbus jungdami elektros grandines tam, kad kiekvieną komponentą galima būtų valdyti atskirai.

Trečiąją savaite tobulinome litavimo įgūdžius su kiek įdomesne užduotimi – gavome daug brėžinių iš kurių turėjome sulituoti figūras ir mums pavyko.

Ketvirtąją savaitę pradėjome nuo variklio išardymo ir kiekvienos detalės patikros ar tinkama eksploatuoti toliau. Taip pat tikrinome transporto priemonių važiuokles. O savaitę užbaigėm analizuodami išmetamąsias dujas ir tikrindami LPG dujų sistemos įrangą.

Laisvalaikiu aplankėme Rygos lankytinas vietas ir objektus. Nuvykome ne tik į Rygos muziejus, bet ir į pačios mokyklos Profesionālās izglītības kompetences centrs „RĪGAS TEHNISKĀ KOLEDŽA“ muziejų, kur susipažinome su mokyklos istorija. Taip pat nepraleidome progos apsilankyti Jūrmaloje prie jūros.

Būdami mokykloje dalyvavome ir Latvijos šventėse – Latvijos nepriklausomybės, Lačplėsio diena, skirta pagerbti kariams, kovojusiems už Latvijos nepriklausomybę, ir Toyota šventėje, kurioje mokyklai buvo padovanota nauja mašina mokymosi tikslams.

Ačiū, Kauno technologijų mokymo centrui, už suteiktą galimybę dalyvauti „Erasmus+“ programos projekte, įgyti naujų profesinių kompetencijų, įgyti naujos patirties, pagilinti žinias ir įgūdžius bei susipažinti su kitos šalies kultūra.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.