Tarptautinė patirtis Prancūzijoje

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Tarptautinė patirtis Prancūzijoje

Kauno technologijų mokymo centro profesijos mokytojai lapkričio 7-11 dienomis pagal „Erasmus+“ programą, dalyvavo darbo stebėjimo vizite Prancūzijoje, Lycee des Metiers d‘Art Saint-Quentin‘o menų mokykloje.

Vizito metu susipažinome su mokykla, praktinio mokymo dirbtuvėmis, edukacinėmis erdvėmis, mokytojais, mokiniais, kurie pora dienų tapo asistentais. Turėjome galimybę dalyvauti architektūros istorijos pamokose, kur mokoma apie pastatų ir baldų architektūros stilius būdingus atskiroms epochoms. Stebėjome minkštųjų baldų restauravimo praktines pamokas, buvome supažindinti su pamokos veiklų organizavimo principais. Stebėjome mokytojų darbą su mokiniais. Apžiūrėjome skulptorių, medienos tekinimo bei apdirbimo dirbtuves.

Bendraudami su mokytojais atkreipėme dėmesį, kad didelis dėmesys yra skiriamas gaminio dizainui. Mokykloje yra didelis pasirinkimas skirtingų rūšių medienos lukšto, skirto išgauti kuo įvairesnį meninį ir estetinį gaminio paviršiaus vaizdą.

Tuo pačiu metu Lycee des Metiers d‘Art mokykloje svečiavosi mokytojai iš Serbijos. Kartu su jais dalyvavome mokyklos organizuotoje paskaitoje apie menų mokykloje vykdomas programas, jų trukmes, kvalifikacinius egzaminus, diplominius darbus ir jų tvarkas. Susipažinome su diplominio darbo kūrimo principais, praktikos atlikimu įmonėse, baigiamojo produkto kūrimo eiliškumu norint gauti nacionalinį amatų ir dizaino diplomą, kuris atitinka bakalauro laipsnį (DNMADE).

Šis vizitas suteikė galimybę susipažinti su viena iš Prancūzijos menų mokyklų. Teko pabendrauti su mokytojais ir mokiniais, aptarti mokymosi programų panašumus ir skirtumus, tuo pačiu pagilinome anglų kalbos žinias. Besidomintiems dizainu ir menu rekomenduojame nuvykti į Prancūzijoją, Lycee des Metiers d‘Art Saint-Quentin‘o menų mokyklą.