Estija: ateities perspektyvos gerinant profesinio mokymo kokybę

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Estija: ateities perspektyvos gerinant profesinio mokymo kokybę

Šių metų  lapkričio 13-17 d. Kauno technologijų mokymo centro profesijos mokytojai Irmantas Kazlauskas ir Arūnas Revuckas dalyvavo darbo stebėjimo vizite „Viljandi Kutseõppekeskus“ profesinėje mokykloje Viljandi, Estijoje pagal „Erasmus+“ programą.

Vizito metu susipažinome su itin svetinga projektų vadove Tiiu Vaher, kuri šiltai mus priėmė, viską aprodė ir rūpinosi mumis vizito metu.

Prieš pradėdami aktyviai lankytis konkrečiose vizito programoje numatytose pamokose, turėjome galimybę pasivaiksčioti po Viljandi miestelį kartu su mūsų gide-projektų vadove Tiiu Vaher, susipažinti su miestelio istorija, aplankyti Viljandi pilies griuvėsius ir pasigrožėti įspūdingu miestelio ežeru.

Kadangi lydėjome mokinį, kuris turėjo pradėti praktiką „Baltic Hydraulic Cylinders“įmonėje, nuvykome aplankyti jo būsimos darbo vietos, susipažinome su vadybos atstovais, likome maloniai nustebinti įmonės švara, tvarka bei funkcionalumu, ir džiaugiamės, kad mūsų mokinys gavo galimybęatlikti  praktiką šioje įmonėje.

Pasivaiksčioję po mokyklą bei susipažinę su mokyklos darbuotojais, stebėjome praktinio mokymo pamokas, skirtas suvirinimo ir automobilų kėbulo remonto mokymosi programų mokiniams.

Su profesijos mokytojais diskutavome apie mokymosi metodus, jų panašumus ir skirtumus Lietuvoje bei Estijoje.

Viljandi miestelis nudžiugino mus savo Kalėdų dvasia, vaikštant po jį džiaugėmės krintančiomis snaigėmis ir šventiškai papuoštu miestu. 

„Erasmus+“  programa suteikė mums ne tik geresnių profesinių ar užsienio kalbos žinių, bet ir pažadino mumyse susidomėjimą ir smalsumą. Pasisėmę žinių vieni iš kitų, paspaudėme rankas bei su šypsena tarėme iki pasimatymo.