Neįkainojama būsimųjų automobilių elektros įrenginių remontininkų patirtis Suomijoje

  1. Pradžia
  2. Projektai
  3. Neįkainojama būsimųjų automobilių elektros įrenginių remontininkų patirtis Suomijoje

Neįkainojama būsimųjų automobilių elektros įrenginių remontininkų patirtis Suomijoje

Į Erasmus+ programos praktiką Suomijoje keliavome keturi moksleiviai: Mantas Kaknevičius, Egidijus Kepalas, Dominykas Kaupas ir Justinas Jurkevičius.

Mobilumo vizitas prasidėjo šių metų kovo 6 dieną. Pirmąją dieną praleidome Suomijos Espoo miesto Omnia mokykloje, kurioje pamatėme, kaip mokiniai mokosi įvairių profesijų, susipažinome su keliais mokytojais, kurie labai noriai mums viską aprodė ir papasakojo. Kitą dieną pradėjome praktiką paskirtuose automobilių servisuose.

Dynawatt Power systems Oy įmonėje dirbome mes, Mantas ir Egidijus. Čia mokėmės tinkamai atlikti techninę automobilio priežiūrą, pagal nustatytą serviso tvarką tikrinome automobilius. Radę gedimus, juos šalinome savarankiškai, o iškilus klausimams kreipėmės į ten dirbančius darbuotojus, kurie visada padėjo, patarė. Taip pat mokėmės naudotis automobilių priežiūros kompiuterine įranga, su kuria galima lengviau nustatyti gedimus ir atlikti tam tikrus darbus. Įmonės darbuotojai visada siūlė pagalbą, rodė įvairius retus gedimus, patarė, kaip juos sutvarkyti, kur ieškoti informacijos. Suvokę, jog mumis galima pasitikėti, leido testuoti sutvarkytus automobilius.

Mes, Dominykas ir Justinas,  K-auto Volkswagen centre mokėmės tinkamai atlikti automobilio priežiūrą, profesionaliai atlikti darbus, taip pat bendrauti su klientais ir detalių tiekėjais. Kadangi praktiką atlikome Volkswagen atstovų servise, kur tvarkomi apynaujai automobiliai, todėl įgijome  daugiau teorinių nei praktinių žinių. Per šį laikotarpį išmokome naudotis automobilių diagnostine įranga, supratome, kaip saugiai ir tinkamai dirbti su elektromobiliais, hibridiniais automobiliais, kas yra privalomas aptarnavimas ir kokios garantijos suteikiamos naujam automobiliui. Ši veikla padėjo susidaryti vaizdą, kaip ateityje atrodys automobilių elektromechaniko darbas. Su autoserviso darbuotoju atlikome automatinės pavarų dėžės priežiūrą, patikrinome važiuoklės ir vairavimo sistemas. Mums teko apžiūrėti naują Bentley bentayga hybrid ir patikrinti, ar automobilis neturi brokuotų detalių. Serviso darbuotojai buvo draugiški, bendraujantys, pasirengę atsakyti į visus mums iškilusius klausimus. Mums paskirtas darbuotojas gerai su mumis susikalbėjo, paaiškino teorinius dalykus, taip pat parodė, kokia eiga turi vykti darbas, kur ieškoti informacijos ar detalių, kokios saugos taisyklės. Kaip ir mūsų draugams, mums taip pat teko po atlikto darbo testuoti keletą klientų automobilių: VW Touareg hibridą, VW ID 3 elektromobilį bei hibridinį Golf gte.

Laisvalaikiu vykome prie netoliese esančio ežero, kaitinomės tikroje suomiškoje pirtyje, o po to maudėmės lediniame vandenyje. Matėme tankius Suomijos miškus, vaikščiojome po laukus, kur sniegas siekė apie 50 cm. Aplankėme ir Helsinkio Jūros gyvybės muziejų. 

Norime padėkoti už galimybę aplankyti nuostabią šalį Suomiją, pažinti ir prisiliesti prie jos kultūros, dirbti ne tik su vietiniais žmonėmis,  bet ir komandoje vieni su kitais. Siūlome ir kitiems mokiniams pasinaudoti Erasmus+ programa bei pagilinti pasirinktos profesijos žinias.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.