Įvykusių mobilumo vizitų pristatymas Medienos apdirbimo skyriuje

  1. Pradžia
  2. Uncategorized @lt
  3. Įvykusių mobilumo vizitų pristatymas Medienos apdirbimo skyriuje

Įvykusių mobilumo vizitų pristatymas Medienos apdirbimo skyriuje

erasmus_p_eu

Šį antradienį, 2016-11-29, Kauno technikos profesinio mokymo centro Medienos apdirbimo skyriuje vyko Staliaus specialybės mokinių darbinės praktikos ir Medienos apdirbimo specialybių profesijos mokytojų Personalo dėstymo / mokymo vizito Cesis profesinėje mokykloje pristatymas.

Staliaus specialybės mokinių darbinė praktika Cesis profesinėje mokykloje ir įmonėje „Pavasars“

ST-16v grupės mokiniai Vytautas Dulkė, Karolis Giedraitis, Edmundas Kvedaras ir Paulius Osetrovas, atlikę darbinę praktiką pagal „Erasmus+“ profesinio mokymo 1 pagrindinio veiksmo projekto Nr. 2016-1-LT01-KA116-022996 „Profesinės kompetencijos – sėkmės raktas darbo rinkoje“ mobilumo programą su pasididžiavimu pasakojo „Patobulinome teorijos žinias kurdami brėžinius su AutoCAD programa ir klausydami mokytojų patarimų. Išmokome dirbti su medienos plokščių pjaustymo, karkasinių namų detalių pjaustymo ir apdirbimo staklėmis. Susipažinome su naujais medienos apdirbimo įrankiais. Išmokome sudėtinių medienos gaminių gamybos ir surinkimo technologiją. Susipažinome su medinių pastatų statyba ir montavimu, apdailos plokščių ir tiesinių elementų montavimu. Susipažinome su Latvijos kultūra ir tradicijomis. Susitikome su medienos apdirbimo profesionalais, kurie mums suteikė labai daug naudingos informacijos, kuri mums pravers ateityje dirbant staliaus darbus“.

2016-11-29_01

2016-11-29_02

 

Medienos apdirbimo specialybių profesijos mokytojų Personalo dėstymo / mokymo vizitus Cesis profesinėje mokykloje

Profesijos mokytojos Rasutė Džiugienė ir Birutė Kasiliūnienė, vykusios į tą pačią mokyklą kaip ir mokiniai, džiaugėsi suteikta galimybe pravesti mokymus Latvijos mokiniams tema „Medinių gaminių restauravimas“, o kol mokiniai savarankiškai atliko užduotį, praturtėjusios naujomis žiniomis ir pačios „pamokoje dalyvavo profesijos mokytojas iš Latvijos, todėl pasidalijome darbų technologijos proceso metodika, aptarėme technologijos naujoves ir kaip galima jas taikyti remonto – restauravimo darbuose, taip pat pasidalijome savo žiniomis apie medienos apdirbimą rankiniais, elektriniais įrankiais ir mechanizuotu būdu; apie gaminių iš medienos masyvo gamybą“. Grįžusios iš vizito, profesijos mokytojos parengė pasirenkamąjį 40 val. mokymo modulį ,,Medinių gaminių restauravimas“ staliaus ir baldžiaus specialybės mokiniams. Modulio tikslas: supažindinti su darbų saugos reikalavimais, dirbant restauravimo darbus, žinoti medžiagas, naudojamas restauruojant, išmanyti įrankių pritaikymą restauravimo darbuose, mokėti restauruoti medinius gaminius. Modulį sudaro 30% teorijos ir 70% praktinio mokymo. Parengtas ne tik mokymo planas, bet ir mokymo medžiaga apie restauravimo darbų technologiją, restauravimo darbų medžiagas, įrankius, kuri bus siūloma nuo kitų mokslo metų kaip Pasirenkamojo dalyko programa staliaus ir baldžiaus mokiniams.

2016-11-29_03

2016-11-29_04

Mokytojai tikisi ilgalaikio šio vizito metu pasiektų rezultatų poveikio ne tik ruošiantis pamokoms, vedant praktinius užsiėmimus, ir perduodant įgytas naujas žinias savo mokiniams, bet ir poveikio organizacijai, siekiant pritraukti dvejojančius kurią specialybę ar profesinio mokymo įstaigą pasirinkti, nes Kauno technikos profesinio mokymo centras suteiks platesnes galimybes besimokantiesiems tos pačios staliaus ar baldžiaus specialybės mokiniams, įgyjant papildomą medienos gaminių restauravimo kompetenciją, ko nesiūlo kitos profesinio mokymo institucijos.

 

Projekto įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą. Jame atspindėtas Dotacijos gavėjo požiūris, o Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.

 

Projektų vadovė Aida Ilona Gružinskienė