

Įgyvendinant programos „Erasmus+“ projektą „Mobilumas – galimybė tobulėjimui ir patirčiai“ 3 orlaivių mechanikos specialybės mokiniai turėjo galimybę išvykti į Prancūziją (Tulūzą) atlikti profesinės praktikos. Dalinamės jų įspūdžiais:
Saulėtą gegužės 5 – osios rytą išskridome į Tulūzą – antrą pagal dydį miestą pietų Prancūzijoje. Šis miestas yra vienas iš sparčiausiai augančių visoje Europoje. Jame gyvena beveik 1,1 mln. gyventojų ir šis skaičius tik auga. Dėl geros geografinės padėties, neišnaudoto žemės kiekio ir sparčiai augančio gyventojų skaičiaus, Tulūzoje susidarė palanki terpė plėtotis aeronautikos industrijai. Čia įsikūrę tokie aeronautikos industrijos gigantai kaip AIRBUS, ATR, SAFRAN, DEDIENNE AEROSPACE. Priešais Blagnac oro uosto terminalą esančioje AIRBUS įmonėje dirba apie apie 28 tūkst. žmonių, kurie projektuoja, tobulina ir surinkinėja šios įmonės orlaivius A318 – A321, A330, A350, A380 bei šių modelių modifikacijas. Nors AIRBUS ir dominuoja darbuotojų skaičiumi, tačiau šiame mieste galima rasti ir mažesnių aeronautikos industrijos įmonių kaip ROUTE TO SPACE ALLIANCE (aeronautikos logistika), FERCHAU AVIATION (orlaivių detalių ir komponentų gamyba), MINCO FRANCE SA, (orlaivių detalių ir komponentų gamyba) ir t. t.
Profesinę praktiką pradėjome pirmadienį. Pirmiausia, mus susipažindino su mokykla, vidaus tvarkos taisyklėmis ir pareigomis, aprodė mokymo klases ir dirbtuves. Priskirtas mentorius trumpai apibūdino laukiančias užduotis ir veiklas, kurias turėsime atlikti mobilumo Tulūzoje metu.
Pirmoji užduotis, kurią gavome užsiėmimų metu, buvo paruošti montavimui komunikacijos kabelį – t. y. pagal procedūrą tinkamai paruošti kabelį ir užpresuoti jungtį, kad atitiktų procedūros keliamiems reikalavimams.
Pirmą savaitę laikas bėgo greitai, teorinio ir praktinio mokymo užsiėmimai buvo įdomūs, tačiau reikalaujantys dėmesingumo ir koncentracijos: ar tai būtų darbas su laidais, ar darbas su orlaivių komponentais atliekant techninės priežiūros procedūras. Be visa ko, orai buvo puikūs, tad laisvą laiką po paskaitų skirdavome miesto pažinimui, jo lankytinų vietų pažinimui. Aplankėme japoniškų augalų parką, pasivaikščiojome UNESCO paveldo objekto CANAL DU MIDI pakrantėmis, skersai ir išilgai išnaršėme Tulūzos miesto centrinę dalį.
Antrą savaitę gavome įvairių užduočių: pradedant A350 dujų turbininio variklio skyriaus ardymo, elektros instaliacijos techninės priežiūros, žarnelių prijungimo ir baigiant A380 variklio skyriaus technine priežiūra. Didžiąją dalį užduočių sudarė darbo komandoje veiklos, tad buvo labai įdomu spręsti, aiškintis ir diskutuoti apie jas kartu.
Trečia savaitė buvo įdomiausia – nebeturėjome teorijos pamokų, tad visą laiką dirbome tik praktinius darbus su orlaivio LOCKHEED 631 JETSTAR važiuokle ir avionikos sistemomis.
Ketvirtą savaitę pradėjome nusiteikę išnaudoti paskutines profesinės praktikos dienas, tačiau mūsų mentorius informavo, kad vietiniams studentams prasideda egzaminų sesija ir mokytojai negalės skirti mums tiek laiko, kiek buvo iš anksto numatyta. Turėdami daugiau laisvesnio laiko, galėjome pasimėgauti paskutinėmis gyvenimo Tulūzoje akimirkomis, pasirūpinti lauktuvėmis namiškiams, aplankyti parduotuves, parkus, alėjas ir architektūrinius objektus.
Dėkojame visiems KTPMC bendruomenės nariams, kurie rūpinosi mūsų profesinės praktikos Prancūzijoje organizaciniais reikalais, konsultavo ir teikė patarimus prieš ir mobilumo vizito metu – nuoširdus AČIŪ jiems. Dalyvavimas Erasmus+ mainų programoje mums suteikė galimybę patobulinti profesinius ir užsienio kalbos vartojimo įgūdžius, įgyti naujų žinių ir gebėjimų padėsiančių įsitvirtinti aeronautikos industrijoje.
Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.